Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Míša Muzikářová a Honzík Nejedlý: Tyto české děti stihl podobný osud jako Maddie McCann. Nikdy se nenašly

Míša Muzikářová a Honzík Nejedlý: Tyto české děti stihl podobný osud jako Maddie McCann. Nikdy se nenašly
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
pohřešované děti
Každým rokem narůstá počet zmizelých dětí, a to i v České republice. Někteří v souvislosti se zmizením Madeleine McCann vzpomínají na děti hledané i několik let. Připomeňme si pohřešované dívky a chlapce, které doposud nikdo nenašel.

Po zmizelé Madeleine McCann pátrá portugalská policie už třináct let. Veškeré důkazy nasvědčují tomu, že byla dívka znásilněna a následně zavražděna německým pedofilem Christianem Bruecknerem Podobné děsivé případy se ale nevyhýbají ani České republice. Většina rodin už však přestala doufat v nalezení jejich milovaných potomků.

Valerie Kvasničková

Šestiletá Valerie z Prahy je pohřešovaná od srpna 2018. Policisté jsou přesvědčeni, že ji unesla a zavraždila vlastní babička Soňa Kvasničková Ta je obviněna z mučení dvou vnoučat. „K týrání používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet, a svazovala ji,“ uvedl pro web idnes.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Důkazy ale nejsou přímé a stopy po Valerii také zmizely.

Jasmin Issa

Po roztomilé dívence z Prahy pátrá Policie ČR už jedenáct let. O tom, zda dívenka žije, se může jen spekulovat. Jasmin zmizela, když jí byly pouhé čtyři roky, dnes ji může být už patnáct let.

Michaela Muzikářová

Zmizení Míši z Ústí nad Labem bylo sice odloženo, přesto je pro některé stále záhadou. Od pohřešování uplynuly již tři roky. Důkazy ale nasvědčují, že je dívka po smrti. Hlavním podezřelým v případu byl přítel matky Otakar S., který byl v minulosti obviněn ze sexuálního násilí. Po policejním výslechu ale spáchal sebevraždu.

Jan Nejedlý

Uběhlo 22 let od zmizení devítiletého Honzíka. Ten se ztratil v pražském Podolí, když si šel za svým kamarádem hrát. "Lezli jsme po skalách, hledali pod nimi, jestli nespadl. Běhali jsme s baterkami kolem Vltavy, snažili se sehnat kamarády,“ popisoval novinářům první hodiny po Honzíkově zmizení jeho otec Marcel Nejedlý, který zemřel v roce 2014. Malému Honzíkovi Nejedlému by bylo dnes už 32 let a aktivní pátrání již bylo ukončeno.

V roce 2020 bylo vyhlášeno 943 pohřešovaných dětí, z toho 856 bylo vypátráno. Policie České republiky proto radí okamžitě oznámit pohřešování na tísňovou linku 158. Hlavní je vylíčit podrobný popis dítěte a jeho oblečení, informace o kamarádech a přesný čas, kdy bylo dítě spatřeno naposledy. „Je podstatné, aby rodiče poslouchali pokynů a doporučení a informovali o krocích, které již podnikli,“ vysvětluje komisařka Jana Kroutilová na webu Policie ČR.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy