Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Míša Kuklová o lásce a rakovině: S přítelem se k sobě vracíme, nemoc jsem tušila už před 4 lety

Michaela Kuklová
Zdroj: Showpix
+ Dalších 7 fotografií
návrat
Herečka Michaela Kuklová (52) letos v zimě oznámila, že má rakovinu prsu. Už od začátku své fanoušky i veřejnost uklidňovala, že se jí daří dobře a léčbu zvládá bez komplikací. To platí dodnes. Herečka jakožto silná žena si nepřipouští, že by se něco nemělo vyvíjet pozitivně. Pro Český rozhlas promluvila o tom, kdy poprvé jí problesklo hlavou, že v jejím těle není něco v pořádku, a také o návratu k partnerovi.

Herečka, známá jako Jasněnka z pohádky, si prošla už v životě lecčím. V mládí přežila těžkou autonehodu, prožila bouřlivé manželství s hercem Jiří Pomejem, kvůli kterému se dlouhá léta soudila, a po padesátce jí lékaři oznámili, že trpí rakovinou prsu.

Rakoviny se nebojí

I když o obě prsa herečka přišla, ani to jí neubírá na životním optimismu. Podle svých slov se nejraději spoléhá na svou intuici, která ji nezradila ani v momentě, kdy cítila, že s jejím tělem není něco v pořádku. V pořadu Terezy Kostkové Blízká setkání na Českém rozhlase šokovala Kuklová tvrzením, že už před čtyřmi lety věděla, že je nemocná. "Jsou to čtyři roky zpátky, co jsem koukla do zrcadla a měla jsem kolem celých očí černé kruhy," prozradila herečka prvotní symptomy.

Naslouchat intuici

Rozumem se však černé myšlenky snažila rozehnat a jelikož chodila na pravidelné kontroly, zůstávala relativně v klidu. I tak začala prý jíst vitaminy a čekala, co se bude dít. Michaela měla v prsu dva nálezy nad sebou v celkové velikosti 7,5 cm. "Můj karcinom měl schopnost ukrýt se do prsní žlázy, takže ho neobjevilo ani sono, ani druhý mamograf. Rozhodla až biopsie, kterou mi provedli z už hmatatelného nálezu," popsala Michaela okamžik, kdy se o rakovině dozvěděla.

"Kdybych tehdy věděla, že přístroje nejsou stoprocentní, šla bych si důsledněji za tím, co se v mém těle děje," apelovala Kuklová na ostatní ženy, které se stejně jako ona dlouho spoléhala na výsledky přístrojů.

Návrat k partnerovi

Během jara Michaela oznámila i to, že se rozešla se svým partnerem Pepou, který jí byl po celou dobu léčby oporou. V rozhovoru ale prozradila, že se teď k sobě zase vracejí. "On mi dával stále najevo, jak jsem pro něho důležitá bytost, takže jdeme do toho znovu," prozradila čerstvou novinku. Důvod k rozchodu byl prý především 12letý věkový rozdíl. "Nechtěla jsem ho brzdit, přála jsem mu mladou ženu, se kterou by založil rodinu," přiznala.

Míše držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy