Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Miroslava Šafránková měla drsnou školu herectví: Libuška ji nutila do zvláštních praktik

Zdroj: csfd
+ Dalších 6 fotografií
Začátky herectví
Miroslava Šafránková (61) se dostala lidem do povědomí už v pouhých patnácti letech. Od té doby byla obsazována jak do filmů, tak do seriálů. Ne vždy měla ale k herectví tak blízko. Tušíte, kdo se zasloužil o to, aby se Mirka věnovala herectví, protože tušil, že má talent?

Pokud si myslíte, že to byla sestra Libuše Šafránková (66), představitelka pohádkové Popelky, máte pravdu. To právě ona věnovala mladší sestře Mirce pozornost.

Miroslava se narodila přesně pět roků a čtyři dny po své sestře Libuši. Děvčata vyrůstala ve Šlapanicích u Brna. Jejich tatínek byl hodně aktivní, co se týkalo kultury. Vyučoval hudbu, hrál v místním kostele na varhany a také vedl dechovku. Už tehdy jim tatínek dal dobrý základ, který se v herectví moc hodí.

U Šafránků doma se pělo téměř každý den a nacvičovalo se, aby se mohlo zpívat na ochotnických představeních. Hrálo se také i u skromnějších příležitostí, jako jsou vánoční sešlosti a nebo jen posezení se známými.

Takže nejen že Mirka měla základy od tatínka, ale do herectví ji tak trochu tlačila sestra Libuše. Při svých praktikách využívala převahy staršího sourozence. Jednou zavřela Mirku do skříně a přikázala jí, aby komentovala sportovní utkání jako rozhlasová reportérka. „Neustoupila, muselo být po jejím. Teprve pak mě pustila ze skříně,“ podělila se o svůj zážitek Mirka v televizním dokumentu.

Libuše odhadla svoji sestru dobře a věděla, co dělá. Když bylo Mirce patnáct let, režisér Karel Kachyňa si ji vybral pro titulní roli do filmu Robinsonka. Start herecké kariéry zvládla bravurně a pak šlo vše jak po másle. Chodily další nabídky a Mirka se stala oblíbenou herečkou. Kolem třicítky však svou nadějnou kariéru pověsila na hřebík a provdala se do Německa. Ještě před tím si však ale stihla zahrát ve filmu společně se svou sestrou. Miroslava a Libuše se potkali na placu při natáčení pohádky Malá mořská víla.

Mohlo by vás zajímat

Další články