Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Miroslav Šimůnek překonal závislost: Byl to zázrak, přiznal a prozradil, co ho trápí teď

+ Dalších 5 fotografií

Už není tajemstvím, že Miroslav Šimůnek (44) si bude brát za ženu Alici Tobiášovou. Nicméně ke svatbě stále nedošlo. Dvojice veselku plánuje už nějaký ten pátek, a zdá se, že se termín svatby stále posouvá. Každopádně Mirek má v detailech ohledně svatby jasno, jak prozradil v rozhovoru pro eXtra.cz. Zmínil se také o závislosti, která mu dlouho otravovala život, i o tom, jak s ní dnes potýká.

I pohádkoví hrdinové mohou zažívat krušné chvíle. Miroslav Šimůnek, kterého proslavila hlavně pohádka Z pekla štěstí, prošel těžkým obdobím. Podle deníku Blesk byl herec závislý na lécích proti úzkosti a do toho míchal prášky na spaní. V létě minulého roku ale v rozhovoru pro eXtra.cz přiznal, že je z něho úplně jiný člověk a může za to jeho úžasná přítelkyně Alice Tobiášová.

"Hlavně už si dávám pozor na svůj vlastní režim, takže v tuhle chvíli nějaký kolaps absolutně nehrozí. Už jsem někde jinde, než jsem býval, a hlavně mám partnerku, která mě podporuje, a díky tomu to mohu zvládnout," řekl Mirek tenkrát.

Jak si vede nyní?

Uplynulo několik měsíců a herec je na tom lépe a lépe. Jak si hodný Honza z pohádky nyní vede? "Výborně. Já jsem věděl, že se to dá zvládnout, což se podařilo. Návrat k tomu nepřišel, i když spousta lidí očekávala, že ano. Odborníci říkali, že by to byl zázrak se z toho dostat v tak krátké době, a zázrak se stal, protože ono to jde, ale jen když se chce," svěřil se herec Miroslav Šimůnek pro eXtra.cz.

Dále prozradil, že ho kontaktují ostatní lidé se stejným problémem a někdy se prý jedná i o kolegy z branže. "Jednou měsíčně mi někdo zavolá, že má podobný problém, a pozoruju, že je to záležitost skutečně dlouhodobá. Je pravda, že mi někdy zavolají ve stavech, které pro mě nejsou úplně vhodné, přece jen jsem kdysi dávno zažíval stejné stavy, ale snažím se jim poradit dobře," sdělil Šimůnek.

Svatba je v jednání

Jeho oporou mu je jeho krásná přítelkyně, díky které, jak už herec několikrát řekl, svou závislost porazil. Je pro něho andělem strážným, se kterým by chtěl strávit zbytek života. Jejich svatba je stále v jednání. "Hádám, že svatba bude na jaře nebo v létě, každopádně ještě neproběhla. Dávám tomu maximálně půl roku. Ale říkal jsem, že bych chtěl menší svatbu, protože si nedokážu představit prostor, kam bychom se všichni vešli. To bude někde v zahraničí a hezky v teple na sluníčku a v anonymitě," vyjádřil se Mirek ke svatbě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy