Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Miroslav Kalousek po 23 letech končí ve Sněmovně: Na Babiše chce jít od lesa

Miroslav Kalousek po 23 letech končí ve Sněmovně: Na Babiše chce jít od lesa
Zdroj: Profimedia.cz
politika
Český politik, zakladatel a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (59) po třiadvaceti letech nebude v příštích parlamentních volbách kandidovat do Sněmovny. Toto rozhodnutí sdělil v nedělní debatě v Otázkách Václava Moravce České televize.

Šéf poslanců Miroslav Kalousek (TOP 09) v nedělní debatě v České televizi prozradil, že v příštích parlamentních volbách nebude kandidovat do Sněmovny. Má v plánu s dalšími stranami vytvořit předvolební blok.

Miroslav Kalousek byl v letech 1998-2010 poslancem Parlamentu za KDU-ČSL, v období 2003-2006 byl předsedou strany. V letech 2007-2009 byl ministrem financí druhé Topolánkovy vlády a v roce 2009 založil novou politickou stranu TOP 09 a stal se jejím prvním místopředsedou..

Mezi zákonodárci je od roku 1998 a po třiadvaceti letech, pokud se volby budou konat v řádném termínu, tedy v roce 2021, se už ve Sněmovně neobjeví.

Miroslav Kalousek tak vzdal přímý boj s premiérem Andrejem Babišem (65), ale chce jednat s dalšími stranami o vytvoření předvolebního bloku.

"V příštích volbách do Poslanecké sněmovny nemám žádné politické ambice. Mám ale obrovskou ambici, aby se tady vytvořil jasný projekt, který může uspět ve volbách, který tady může změnit situaci," dodal Kalousek, jenž je Babišovým největším kritikem a na boj s ním se zjevně chystá jít od lesa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy