Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Miroslav Kalousek nevyloučil kandidaturu na prezidenta: Lidé se chytají za hlavu, jiní tleskají

Zdroj: Profimedia.cz
PREZIDENT
Miroslav Kalousek (TOP 09) kandidátem na prezidenta České republiky? Známý politik, který pár týdnů zpátky složil poslanecký mandát, kandidaturu na prezidenta nevylučuje. Nevylučuje totiž žádné volby kromě těch parlamentních v roce 2021, uvedl v rozhovoru pro DVTV.

Zkušený politik Miroslav Kalousek 19. ledna nečekaně oznámil, že po 22 letech odchází ze Sněmovny. „Moje dvaadvacetiletá dráha aktivního poslance se dovršila právě nyní,“ řekl Kalousek. Omluvil se těm, kteří se někdy jeho vystoupením cítili osobně dotčeni. „Mějte se moc fajn,“ řekl nakonec a plénum ho odměnilo potleskem.

Jen pár týdnů na to ale nevylučuje kandidaturu na prezidenta České republiky. „Nevylučuji naprosto žádné volby kromě těch parlamentních v roce 2021. A to ne proto, že bych o tom přemýšlel a zatím nebyl rozhodnut, nýbrž proto, že jsem o tom zatím přemýšlet nezačal,“ uvedl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.

Lidé v komentářích pod příspěvkem DVTV na facebooku impulzivně komentují a vyjadřují se k tomu, kdyby byl Kalousek prezidentem. „Jestli bude kandidovat na prezidenta, tak můj hlas má jistý“ nebo „Pokud se tak pan Kalousek rozhodne, tak s jistotou má můj hlas, stejně jako celé mé rodiny a přátel!“ přejí si lidé v diskuzi Miroslava Kalouska za prezidenta. Najdou se ale i ti, co ho na hradě nechtějí. „Bože, my musíme mít každého prezidenta nějakou karikaturu,“ naříká si muž v komentářích. A další píše: „Kolik těch morových ran ještě bude?“

To, jestli bude Miroslav Kalousek kandidovat na příštího prezidenta ČR, redakci eXtra.cz nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. „Řekl jsem pro DVTV všechno. Řekl jsem, že jsem o tom ještě nezačal přemýšlet, takže vám k tomu nemohu nic říct.“

Příští prezidentské volby se uskuteční v lednu 2023. Současná hlava státu, Miloš Zeman, znovu kandidovat nemůže. Spekuluje se ale o celé řadě kandidátů. Kandidaturu připustil v rozhovoru pro Impuls například bývalý hokejový brankář Dominik Hašek nebo hudebník Michael Kocáb. Mezi další diskutované patří diplomat Pavel Fischer nebo lékař Marek Hilšer. Oba kandidovali v uplynulých prezidentských volbách.

Související články

Další články