Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Miroslav Hanuš ze StarDance o sametové revoluci: Lidstvo je nepoučitelné

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
Sametová revoluce
V sobotní epizodě StarDance se diváci rozloučili s dalším tanečním párem. Tentokrát nám naposledy zatančil pár s číslem jedna a to Adriana Mašková (21) a její partner herec Miroslav Hanuš (56). Oba samozřejmě prohra mrzela, ale i tak to brali sportovně. Sobotní díl byl speciálně zaměřen na oslavy třiceti let od sametové revoluce. Jak se k tomu vyjádřil účinkující Miroslav Hanuš?

Na televizních obrazovkách České televize jsme během sobotního večera mohli sledovat další díl oblíbeného tanečního pořadu StarDance. Diváci se tentokrát rozloučili s tanečním párem číslo jedna.

V dalším díle už nebudeme mít možnost sledovat Adrianu Maškovou a herce Miroslava Hanuše. Ačkoli předvedli skvělou show, na postup to nestačilo. I tak to byl pro Hanuše ohromný úspěch, protože jak sám řekl, před pár lety by si vůbec nedovedl představit, že by před tolika lidmi měl stát na tanečním parketu.

Sobotní díl byl věnován oslavám 30 let od sametové revoluce. Pro Českou republiku den 17. listopadu je velmi významný a to proto, že probíhal protest, který později zapříčinil pád komunistické nadvlády nad naší republikou.

Jak vnímal tento den právě Miroslav Hanuš a co v tento den tehdy dělal? „Byl to významný den, ale co to v tu chvíli znamenal, to nebylo jisté. Je to třicet let, což je dlouhá doba. Může se zdát, že se v ten den něco zlomilo, ale všechno se to dlouho vleklo. V té době se začala ta společnost hýbat. Stal jsem se tehdy takovou motospojkou, když jsem působil v kladenském divadle. Tehdy nebyly žádné mobilní telefony, to byly sotva telefony,“ popisoval herec Hanuš.

„Doba tehdy vřela, a když jsem potřeboval předat nějakou informaci, jel jsem do Prahy. To bylo dobrodružné. Využil jsem svou Škodu 120 a co z toho bude dál, to se pak teprve ukázalo,“ pokračoval Miroslav.

„No a teď to máme. Svoboda,“ řekl Hanuš pro eXtra.cz. A co si myslí o tom, jak to dále bude pokračovat? „Do fáze, kdy se to zopakuje se dojde vždycky. Když se podíváte zpátky do dějin lidstva, zjistíte, že lidstvo je trochu nepoučitelné a nebo úplně nepoučitelné. Můžeme doufat, že se lidé poučili. Ale dějiny lidstva se stále točí dokola. Dějiny se neustále opakují. Pokud nastanou ty zlé, pak přijdou zase ty dobré. Pokud tedy ovšem mezi tím nenastane konec světa. Dnes jsem jenom skončil ve StarDance a to není konec světa,“ dodal Hanuš s tím, že ho dcery podporovaly každé kolo a prožívaly to s ním.

Miroslav se s Adrianou ve StarDance probojoval daleko. Sklízeli jak pochvalu od diváků, tak i od porotců. V průběhu celé soutěže okouzlili široké obecenstvo a získali si přízeň mnoha diváků. Musíme uznat, že jim všechny taneční sestavy perfektně sedli. Podívejte se do fotogalerie, jak jim to spolu slušelo.

Související články

Další články