Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Miro Žbirka (†69) po sobě zanechal ženu a 3 děti: Zdrcená Kateřina o posledních chvílích

Miro Žbirka (†69) po sobě zanechal ženu a 3 děti: Zdrcená Kateřina o posledních chvílích
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
Rodina

Zpěvák Miro Žbirka (†69) po sobě zanechal nejen skvostné písničky, ale také tři děti. Málokdo přitom ví, že byl dvakrát ženatý. Zatímco první manželství mu vydrželo 15 let, to druhé dlouhých 33. Jak pro eXtra.cz prozradila zpěvákova žena Kateřina Žbirková (55), zůstala po jeho boku až do posledních momentů.

Miro Žbirka prohrál svůj boj se zápalem plic, se kterým ležel několik týdnů v nemocnici. Po celou dobu se o zpěváka starala jeho žena Kateřina. "S Mekym jsem byla až do konce," svěřila se pro eXtra.cz zdrcená manželka. Zároveň potvrdila, že Meky nezemřel na koronavirus, jak se spekulovalo. "Ne, covid ne... Zápal plic, už to měl víckrát a tentokrát to nedal," řekla Kateřina, která byla zpěvákovou druhou manželkou.

Tou první byla Helga (66), se kterou Žbirka žil patnáct let. Společně přivedli na svět dceru Denisu (48). Jejím rodičům se ale vztah rozpadl, a tak se Miro s Helgou v roce 1987 rozvedl. O rok později už se slavný zpěvák oženil s Kateřinou, se kterou zůstal až do svých posledních chvil.

Syn zdědil talent

Z více než třicetiletého manželství vzešly dvě děti, dcera Linda (30) a syn David, který je nejmladší. Zatímco David se vzhledově přilíš nepotatil, Linda už je svému otci podobná mnohem víc, což je znát jak na úsměvu, tak na očích. Přestože má ráda hudbu, nevěnuje se jí. Tvrdí totiž, že otcův talent nepodědila. V současnosti pracuje v mateřské škole.

Muzice se naopak věnuje Žbirkův syn David, který patří mezi velké hudební talenty. Odmala se věnuje bicím, zároveň ale našel uplatnění i jako šikovný režisér. Přestože žije a pracuje v Anglii, vrací se pravidelně do Čech. Ačkoli spolu se svým tátou hudebně nevystupoval, pomáhal mu s režií a počítačovým zpracováním téměř všech videoklipů z posledních let. Je tak pravděpodobné, že hudební branže o jméno Žbirka nepřijde ani poté, co ji navždy opustil legendární Meky.

Související články

Další články