Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Miro Žbirka (66) musel zrušit koncert v Bratislavě: Bojuje se zákeřnou nemocí

Miro Žbirka (66) musel zrušit koncert v Bratislavě: Bojuje se zákeřnou nemocí
Zdroj: ČT
+ Dalších 6 fotografií
Neštěstí
Zpěvák Miro Žbirka (66) na tom není zdravotně dobře. Kvůli nemoci, na kterou zemřela jeho matka, musel zrušit na poslední chvíli účast na 23. narozeninách televize Markíza.

Miro Žbirka měl v sobotu vystoupit na dni otevřených dveří slovenské televize Markíza. Událost se koná na počest 23. narozenin Markízy a objeví se tam hvězdy, jako je například Lucie Bílá nebo Dara Rolins (46). Bohužel Meky svou účast odřekl na poslední chvíli. Důvodem je nemoc, která ho trápí už několik let.

Má zánět dýchacích cest. A protože je koncert v Bratislavě a Miro žije už několik let s rodinou v Praze, vystoupení raději zrušil. Problémy s plícemi a dýcháním ho doprovázejí už delší dobu. V roce 2017 prodělal těžký zápal plic a na stejnou nemoc zemřela i jeho maminka.

V jakém je Miro stavu, se vyjádřila i jeho manželka. "Můj manžel musí brát antibiotika, má zánět dýchacích cest. Je doma, normálně chodí, ale musí poslouchat lékaře. Ti mu nedoporučili dlouhé cestování a klimatizaci v autě. Naopak musí být v klidu, ale nic vážného to není," sdělila Blesku manželka Kateřina Žbirková.

Meky je nejen zpěvák ale i skladatel. Mezi jeho nejúspěšnější hity patří skladba Co boli to preboli nebo třeba Biely kvet. Vzhledem k tomu, že jeho matka byla Angličanka, mnoho jeho písní nazpíval i v angličtině. Dokonce se mu jednou podařilo získat Zlatého slavíka. Meky se dvakrát oženil. První manželství bylo s Helgou, se kterou má dceru Denisu. Nyní však žije s manželkou Kateřinou, se kterou má dvě děti. Dceru Lindu a syna Davida.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy