Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Miro Šmajda ze SuperStar slaví 31. narozeniny: Z vlasaté panenky je mužný rocker

Zdroj: archiv M. Šmajdy, archiv TV Nova
+ Dalších 13 fotografií
PROMĚNA
Pamatujete ještě na lamače dívčích srdcí ze SuperStar 2009 Miro Šmajdu, kterého zdobily dlouhé blond vlasy, pohled padlé laně a věčný úsměv na tváři? Tento mladík zrovna oslavil jednatřicáté narozeniny, po divočejším období má stálou přítelkyni a udržuje si nabušenou muskulaturu. „Nepiju a nefetuju, radši investuju do cestování,“ pochlubil se nám Miro, který na rozdíl od mnoha svých kolegů ze soutěže nezapadl.

Když s ním náš redaktor hovořil před lety naposledy, mluvil slovensky. Za tu dobu ale přesídlil do Prahy a naučil se plynně česky včetně zrádného „ř“.

Jak se změnil?

„Kolem narozenin toho moc nedělám. Už jsem ale starej dědek. Už to lepší nebude,“ směje se Miro, který vypadá hodně dobře. Je vegan, žije zdravě a nepaří. „Zatím nemám rodinu. Přítelkyně je o šest let mladší, takže máme ještě čas. Navíc nechlastám, nefetuju a nekupuju si zbytečnosti, peníze si proto můžu dovolit investovat do cestování. Od ledna do dubna jsme byli v Asii. Za měsíc tam utratíme míň než v Praze, takže vlastně ještě ušetříme,“ prozradil eXtra.cz Miro Šmajda, jenž za deset prošel obrovskou proměnou.

Šmajda má jednak sólovou kariéru, koncertuje s vlastní kapelou Terrapie. S ní nedávno vydal tři videoklipy, Sněhurvu, Do pekla jo! a Tam život je fajn, které mají u diváků slušný úspěch. Kromě toho ale ve Walda Gangu nahradil zesnulého zpěváka Šafrdu.

Nedůvěra

„Už jen to, že tyhle české kluky v čele s Buřtem Pavlem Páskem napadlo oslovit Slováka, navíc Východniara, to chtělo odvahu. Samozřejmě, že ze začátku se na mě fanoušci Walda Gangu dívali nedůvěřivě, měli mě nějak zaškatulkovaného. Ale nakonec mě přijali skvěle. Vždycky jsem dělal tvrdší muziku, ale měl jsem nějakou vizáž a chodily na mě hlavně holky. Chlapi mi proto dřív ani nedávali šanci,“ přiznal sympaťák Miro.

„Walda Gang mi proto pomohl i v mojí sólové tvorbě, rockeři mě vzali na milost. Dřív jsem myslel, že Walda Gang je jen nějaká estráda, ale šlape to, jsou tam výborní muzikanti a lidé mají kapelu rádi,“ raduje se.

Předsudky

„I moje účast v Superstar v lidech vyvolávala předsudky. Až po spoustě let mě začala rocková komunita brát. Uznávají, že jsem si své odjezdil a že mezi ně patřím. Dřív se na mě dívali skrz prsty a musel jsem je přesvědčovat, to už je naštěstí za mnou a daří se mi,“ svěřil se.

A jak to vidí do budoucnosti s rodinou? „Nikam nespěcháme, máme oba čas. Jsme spolu zhruba dva roky. Z kamarádství to nenásilně na pohodu přerostlo v lásku. S přítelkyní máme společné záliby, hlavně to cestování,“ dodal Miro Šmajda.

Související články

Další články