Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Mirka Čejková o smutném osudu: Že je dcera postižená, jsem věděla dřív, než lékaři

Mirka Čejková o smutném osudu: Že je dcera postižená, jsem věděla dřív, než lékaři
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Osudy

Moderátorka Mirka Čejková (59) v rozhovoru s Miluší Bittnerovou (43) promluvila o porodu svého prvního dítěte, dcery Petry, která se narodila s mentálním postižením. Od zpackaného porodu uplynulo 33 let. Víc než doktorce alkoholičce, která dceru rodila, jsem se musela naučit odpustit sobě, říká Mirka.

Mirka Čejková o zpackaném porodu

Moderátorka a koučka Mirka Čejková v pořadu Na kafeečko s herečkou Miluškou Bittnerovou otevřeně promluvila o porodu dcery Petry. Ta mohla být zdravé miminko, kdyby se na porodní sál nedostavila opilá lékařka. Doktorka přitom přivedla na svět Mirčina bratra i švagra. "Že se z ní za těch 20 let stala alkoholička, to nikdo nevěděl," svěřila se moderátorka s tím, že se ale celou smutnou událost musela naučit odpustit hlavně sama sobě.

"Byl to špatně odvedený porod a udušené dítě," připustila moderátorka. Miminko mělo oteklou hlavičku a i sama Mirka měla poporodní problémy, které jí pořádně zadělaly.

"Strašně dlouho jsme se domnívali, že máme krásné, velké, čtyřkilové a padesáticentimetrové děťátko, které páslo hříbátka. Na rozdíl od ostatních dětí zvedala hlavičku ne tři, ale 15 centimetrů," popsala Mirka. To s manželem podnikatelem Tomášem Všetečkou ještě netušili, že se jedná o jedny z prvních projevů postižení. Křeče a nedostatek kyslíku.

Tušila, že je s Péťou něco jinak

Jenže mateřské instinkty na sebe nenechaly dlouho čekat a Mirka začala mít podezření, že je s dcerou něco jinak, než je běžné. Se svými obavami navštívala i dětskou obvoďačku. "Vydává neartikulované zvuky," svěřila se jí. Vysloužila si za to ale jenom nálepku hysterické matky.

"Kdyby byla kluk, byla by na tom hůř, protože u holčiček jsou mozkové hemisféry zastupitelnější než u chlapečků," vyslechla si nakonec z úst lékařů. Ti navíc tvrdili, že žádná práce s dcerou výrazně nepomůže. Denní péče ale dělá zázraky a dcera se v rámci možností neustále zlepšuje, vyvrátila moderátorka.

Dnes je Petře 33 a má dva bratry. "Zatímco kluci jdou do života a jsou dospělí, Petra je a vždycky bude moje věčné dítě," posteskla si Mirka. "V osmnácti už je prostě handicap zřetelnější než u miminka. Vím, že od ní nikdy mít vnoučata nebudu," připustila s tím, že na ni občas také dolehne, že se nikdy nedočká Pétiny bílé svatby nebo promoce. Minulost ale nezmění. "Dohodli jsme se, že chceme, aby její život byl kvalitní, a děláme, co můžeme," dodala nakonec.

Neštěstí v manželství

Po vzájemné dohodě se vztah mezi Mirkou a prvním manželem rozpadl, Mirka ještě toužila po dítěti, Tomášovi se do dalších potomků po bolestné zkušenosti už ale znovu nechtělo. Do druhého manželství vstoupila tmavovláska s golfistou Alexem Čejkou, se kterým má dva syny, Alexe a Felixe. Vztah skončil slzami, Alex si našel milenku, Mirku měl navíc týrat. Třetí manželství uzavřela Mirka v roce 2005 s Markem Vítem. Ani tady se ale šťastný konec nekonal. Rozvod přišel o šest let později, roku 2011.

Související články

Další články