Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Míří k nám NAKAŽLIVÁ KLÍŠŤATA: Jedno kousnutí a dostanete ALERGII NA MASO!

Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
PoDIVNÁ NEMOC
Ukázalo se, že klíšťata přenášejí silnou alergii na maso, konkrétně na červené. Nejnovější výzkum dokazuje, že se lidé nakazí mnohem snadněji, než se doposud myslelo.

Na severoamerickém kontinentu se u lidí objevuje alergie na červené maso po kousnutí klíštěte. Alergická reakce se zejména projeví po pozření hovězího nebo vepřového masa. Dříve se myslelo, že klíště přenese alergii jen tehdy, pokud nejprve sálo krev z jiného savce, jako je třeba pes. Tenhle fakt byl ovšem po únorové studii vyvrácen. Nový výzkum prokázal, že to není nutné.

Alergii způsobuje přehnaná imunitní reakce na sacharid alfa-gal. Tento sacharid se vyskytuje v těle savců vyjma člověka, když se po klíštěcím kousnutí dostane do lidského těla, tak se vůči němu začne rozvíjet alergická reakce. Lidé, u kterých se alergie projeví, mají problém s konzumací masa savců, ne však ryb a drůbeže. Alergie se projevuje jako každá jiná – člověk má problémy s dýcháním dýcháním, může se objevit i život ohrožující anafylaktický šok.

Nejvíce se tento problém vyskytuje převážně ve Spojených státech. Ale podle nových výzkumů se alergie stále častěji šíří do Evropy a Austrálie. Vědci nejsou zatím schopni říci, jak vysoká je pravděpodobnost, že vás klíště touto alergií nakazí.

Související články

Další články