Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mirek Topolánek ostře kritizuje: Čeští sportovci na olympiádě pod vlajkou EU? Šílený nápad!

Evropský parlament přišel s nápadem, proti kterému se bouří nejenom Češi. Podle europoslanců by se totiž sportovci z unijních zemí měli prezentovat společně pod evropskou vlajkou. Rázně se proti tomu staví i prezidentský kandidát Mirek Topolánek (61), jenž nevěří, že se záměr podaří uskutečnit.

Mirek Topolánek je znám tím, že nikdy nešel pro ostré slovo daleko. A musí se mu nechat, že v drtivé většině případů má bývalý předseda vlády a kandidát na prezidenta pravdu.

Trefou do černého je i jeho postoj k nejnovějšímu výmyslu Evropského parlamentu. „V Evropském parlamentu se rodí další šílený nápad. Sportovci členských zemí EU by prý na Olympiádě neměli reprezentovat pod národními vlajkami, ale pod vlajkou EU,“ podivuje se Topolánek.

„Je to opravdu divné. Rusové mají start pod multinacionální olympijskou vlajkou jako trest za doping. Pod touto vlajkou také startují sportovci ze zemí, v nichž vládne krutá diktatura. Takže co nám chtějí europoslanci sdělit? Že jsme v EU za trest, nebo že se z ní stává diktatura?“ ptá se uchazeč o Pražský hrad. Nutno podotknout, že jeho slova jsou skutečně k zamyšlení.

„To je samozřejmě nadsázka. Nevěřím, že se tenhle nápad ujme. Věřím, že dál budeme na olympiádě fandit našim barvám. Že čeští sportovci budou dál nastupovat s českou vlajkou, se lvem na prsou a bojovat za to, aby se hrála krásná česká hymna. I já se těším, že budu dál fandit voláním: Češi do toho!“ uzavřel rázně expremiér.

Související články

Další články