Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

MINUTU PO MINUTĚ: Takhle přišel Zdeněk (34) z Výměny o nohy! Víme, proč boural

Zdroj: Mapy.cz, ZSS JmK, repro TV Nova
+ Dalších 27 fotografií
je v kómatu
Po tragické nehodě leží Zdeněk (34) z Výměny manželek v umělém spánku. Z dálnice D2 ho v pondělí letecky převezli do nemocnice v brněnských Bohunicích. Nehodu pravděpodobně zavinil sám. Podle svědků narazil do stojící kolony. Přinášíme přehlednou časovou osu, co se přesně stalo.

Diváci si Zdeňka (34) z Výměny manželek zamilovali, takového pohodáře a normálního člověka totiž v show už dlouho neviděli. V pondělí večer, zvláštním řízením osudu dva dny před vysíláním této Výměny, měl Zdeněk tragickou nehodu, po které přišel o obě nohy!

Táta malého Vojty (5) byl zrovna v práci, živí se jako řidič kamionu. Na dálnici D2 se ve směru na Bratislavu stala jiná bouračka, kvůli níž se vytvořila kolona. Když se k ní Zdeněk blížil, pravděpodobně nedával pozor a narazil do kamionu na konci kolony.

Sice stihl strhnout řízení doprava, i tak to ale napálil do návěsu před sebou, který se ještě vymrštil a zasáhl třetí kamion z Polska. Zdeněk náraz odnesl nejhůř, museli mu amputovat obě nohy. Ostatní řidiči vyvázli s lehkými poraněními. Polský řidič uvedl, že na konec kolony dorazil se zapnutými varovnými blinkry.

„Jeden z řidičů byl zaklíněný v kabině kamionu a musel být 55 minut vyprošťovaný. Při nehodě utrpěl devastující zranění dolních končetin, přivolaní lékaři museli pacienta uvést do umělého spánku, zaintubovat a následně transportovat na urgentní příjem FN v Bohunicích,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Zdeňkova partnerka Dita (38) je z tragické události zdrcená a prožívá nejtěžší období v životě. Na webu Nova.cz probíhá sbírka, kterou televize Nova pořádá společně s Nadací Nova. Přispět můžete i vy.

Nehoda minutu po minutě

19.06 - stala se první nehoda, kvůli které se vytvořila kolona

20.05 - ke koloně přijíždí polský řidič se zapnutými varovnými blinkry

20.07 - Zdeněk zřejmě vlivem nepozornosti do kolony narazil

±20.15 - hasiči začínají vyprošťovat Zdeňka, trvalo to 55 minut

±21.10 - Zdeněk je letecky přepraven do nemocnice v brněnských Bohunicích

Související články

Další články