Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

MINUTU PO MINUTĚ: Muž (54) se zapálil na Václaváku! Bylo to kvůli UPRCHLÍKŮM?

Zdroj: Twitter, Profimedia.cz
+ Další fotografie
Hořící muž
Popáleniny na třetině těla má muž, který se v pátek okolo třetí odpoledne zapálil na Václavském náměstí. Měl u sebe mít nápis v arabštině a kanystr benzínu. Tím se měl po několika minutách postávání v horní části náměstí polít a zapálit. Uhasili ho kolemjdoucí, záchranáři zraněného převezli do vinohradské nemocnice.

Pravděpodobně 54letý muž se v pátek odpoledne zapálil v horní části Václavského náměstí. Záchranáři ho s popáleninami na 30 procentech těla převezli do vinohradské nemocnice, okolnosti nešťastného incidentu nyní prověřuje policie. Ta zároveň místo uzavřela.

Podle svědků muž přišel na Václavák před třetí odpoledne se stojanem, na nějž pověsil dvě cedule. „Jedna byla jako v arabském písmu, což už mi prvotně dělalo nepříjemně,“ řekl kolemjdoucí serveru Novinky.cz.

Muž prý potichu cosi neustále říkal. Na stojanu mu visely i dva křesťanské křížky. Kolo spekulací, že se k zoufalému činu odhodlal kvůli dozvukům uprchlické krize, se už točí naplno.

Kanystrem benzínu, který měl také u sebe, se po několika minutách polil a zapálil. „Z restaurace ho viděli a běželi ho hasit hasicím přístrojem a nějaká paní se ho pokoušela uhasit taškou,“ dodal svědek.

Úmysly zraněného muže prošetřuje policie. Není dosud jasné, co ho k činu vedlo. K nešťastné události došlo den před padesátým výročím smrti Jana Palacha, který se rovněž na Václavském náměstí v lednu 1969 zapálil na protest proti sovětské okupaci.

VŠE, CO ZATÍM VÍME:

Dopis na rozloučenou: Chci odejít jako Jan Palach! Pak se muž (54) zapálil na Václaváku

"VIDEO s hořícím mužem (54) z Václaváku: Polil se benzínem, takhle ho zachraňovali!"https://­www.extra.cz/vi­deo-s-horicim-muzem-54-z-vaclavaku-polil-se-benzinem-takhle-ho-zachranovali

Na Václaváku hořel muž, zapálil se sám! Pouhý den před výročím smrti Palacha

Související články

Další články