Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ministryně Maláčová chce snížit platy politiků: Budeme šetřit, začneme u sebe

Zdroj: archiv Jany Maláčové
Nižší platy politiků
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se snížily platy poslancům, senátorům i ministrům. Podle ní by politici měli společnosti ukázat, že se bude šetřit. „Jejich ocenění by mělo být svázáno s minimální mzdou,“ pronesla Maláčová ve sněmovně.

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, ve sněmovně navrhla snížení platů poslanců. „Navrhnu snížení platů poslanců, senátorů a ministrů. Jejich ocenění by mělo být svázáno s minimální mzdou,“ oznámila.

Ministryně si myslí, že by politici měli dát veřejnosti najevo, že se bude šetřit. „Začneme u sebe,“ řekla Maláčová. V následujících dnech by chtěla představit detaily svého návrhu.

Chce, aby se platy politiků odvíjely od minimální mzdy, protože je to nejlepším měřítkem, které zobrazuje hospodářskou kondici České republiky. Platy politiků by podle Maláčové měly být pětinásobkem minimální mzdy, přičemž současná výše minimální mzdy je 14 600 korun.

Aktuální platy politiků se odvozují od průměrného platu v nepodnikatel­ské sféře.

Související články

Další články