Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Ministr zdravotnictví Vojtěch: Roušky ve školách zůstanou i nadále. A jak to bude s testováním?

Vojtěch: Roušky ve školách zůstanou, co testování?
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pořadu na CNN Prima News prozradil, jak to bude s žáky ve školách. Podle něj roušky ve společných prostorách zatím zůstanou, ale testování od dalšího týdne nebude pokračovat. Oznámil to dnes na jednání školského výboru.

„Nepředpokládáme, že by se v nějakém kraji pokračovalo v testování, ale počkejme si na 9. září,” prozradil ministr zdravotnictví Vojtěch v pořadu na CNN Prima News v úterý 7. září. Reagoval tak na předběžné výsledky plošného testování ve školách. Ve dnech 1. a 2. září bylo pozitivně testováno 111 žáků. „Za 6. září ještě data nemáme, ale podle prvních výsledků se zdá, že to nebude horší. Vyhodnotit vše chceme, až po poslední vlně,” dodal. Nakonec se ukázalo, že situace se ve školách nezhoršuje a testování od dalšího týdne skončí.

Nošení roušek ve společných školních prostorách ale zřejmě zůstane. „Zatím je necháme, je to otázka míchání kolektivů. Jde o prevenci umísťování dětí do karantény. Pokud se objeví pozitivní dítě a nemá roušku, musí jeho kontakty do karantény. A určitě nechceme, aby šla do karantény celá škola,” doplnil Vojtěch.

Bude znovu lockdown?

Vyjádřil se také k lockdownu, kterého se spousta lidí obává. Premiér Andrej Babiš (za ANO) uvedl, že se žádný lockdown nechystá a vláda se poučila z minulého roku. Nevyloučil však lokální omezení.

Podobné stanovisko zaujal i Vojtěch, který uvedl, že se může zavést například plošné testování ve firmách a školách. „V tuto chvíli neplánujeme uzavírání obchodů nebo provozoven. Situace se ale zhoršuje a čísla pozitivních rostou. Záleží však na dopadu na nemocnice a doufám, že už to nebude tak hrozné jako v minulosti,” doufá ministr zdravotnictví.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy