Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ministr zdravotnictví promluvil: Počet vyléčených roste, rozvolnění nemají negativní dopad

Ministr zdravotnictví promluvil: Počet vyléčených roste, rozvolnění nemají negativní dopad
Zdroj: reprofoto
Koronavirus
Ve čtvrtek promluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle jeho slov je koronavirová situace stabilní. Ubývá hospitalizovaných a vyléčených z nemoci Covid-19 je celkem 40 procent. Navíc ve středu nákaze nepodlehl v zemi jediný člověk.

V průběhu čtvrtečního rána se sešli odborníci společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, aby se vyjádřili k současné situaci koronavirové epidemie. Podle jejich slov po rozvolnění nepřišel žádný negativní dopad. "Roste počet vyléčených pacientů, až na úroveň čtyřicet procent ze všech nakažených," řekl Vojtěch.

Vojtěch dále zmínil, že si Česká republika vede opravdu velmi dobře v porovnání s ostatními státy. "Máme být na co hrdí," dodal ministr zdravotnictví. Vojtěch uvedl, že mezi testovanými jsou jen tři procenta nakažených. Denní nárůst nově nakažených koronavirem se v Česku drží už osmý den v řadě pod stovkou. Podle ministra tomu hodně pomohlo nošení roušek a proto je důležité nosit je minimálně do června.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek doplnil, že se virus kontrolovatelně nešíří a navíc ztrácí sílu. "Jeden nakažený jedinec má šanci infikovat méně než jednoho dalšího člověka, celkové reprodukční číslo je aktuálně 0,70," vysvětlil Dušek. Předpovídá, že by na konci května mohlo být zhruba 8 500 nakažených s tím, že denní průměr nově nakažených bude 15 lidí.

V České republice se doposud nakazilo 7 581 a z toho je nyní 4 234 aktivních případů. Nemoci celkově v zemi podlehlo 227 lidí a za středu nepřibyla žádná další oběť. Celkově se z nákazy vyléčilo 3 120 případů.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy