Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ministr zahraničí Petříček: Slovinsko nás opět zařadilo na seznam bezpečných zemí

Ministr zahraničí Petříček: Slovinsko nás opět zařadilo na seznam bezpečných zemí
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Cestování v době koronaviru
Slovinsko v pátečních ranních hodinách odebralo Českou republiku ze seznamu rizikových zemí. Na tom bylo Česko především kvůli ohniskům koronaviru na Moravskoslezsku.

"Od dnešních brzkých ranních hodin nás Slovinsko vrátilo na seznam bezpečných zemí. Je to krok, který jsme očekávali delší dobu, a jsem rád, že omezení pro obyvatele Moravskoslezského kraje tímto odpadla a cestování do Slovinska je bez jakýchkoliv omezení," řekl pro server novinky.cz ministr zahraničí Tomáš Petříček Lidé z postižené oblasti na Moravě by tak neměli mít problémy se do země dostat či ji využít k průjezdu do Chorvatska.

Chorvatsko podniklo preventivní kroky

Právě to v poslední době zaznamenalo nárůst nakažených koronavirem Ministr ale celou situaci klidnil. "Chorvatsko je na našem seznamu vedené jako bezpečná země. Naši experti zatím nevidí přílišné riziko i s ohledem na to, že se jedná o lokální problémy, které nejsou přímo v těch turistických oblastech, kam míří nejvíce českých turistů," vysvětlil Petříček.

Ten také věří, že se situace nezmění a že chorvatská vláda udělá maximum, aby zabránila šíření nemoci covid-19 Chorvatsko už podniklo preventivní kroky, jako třeba povinnost roušek v obchodech. "Ale je pravdou, že v dnešní době je velmi složité předvídat události více než několik dnů dopředu," uznal ministr s tím, že se vše může ještě změnit.

Zhoršení koronavirové situace

Chorvatsko včetně ostatních zemí Evropy hodlá ministerstvo zahraničí pravidelně monitorovat. "Budeme nadále každý týden vyhodnocovat situaci ve všech evropských zemích. Další pátek budeme posuzovat, zda nedošlo ke změně," uvedl Petříček a dodal, že je s Chorvaty každý den v kontaktu.

Země, která je jednou z nejoblíbenějších zahraničních destinací českých turistů, zaznamenala zhoršení koronavirové situace. Denní přírůstek nakažených se ale pohybuje kolem stovky, což je podobné jako v Česku. Podle premiéra Andreje Babiše (65) se lidé nakazí spíše v horách než u moře.

Související články

Další články