Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Ministr Vojtěch se vyjádřil k současné epidemiologické situaci: Jaký bude podzim

Vojtěch k vývoji epidemie: Jaký nás čeká podzim?
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se v pondělí 13. září vyjádřil k vývoji epidemie koronaviru. Uvedl, že počty nově nakažených rostou a v nemocnicích je s covidem stále více lidí. Zároveň ale dodal, že není důvod k panice, protože se nákaza šíří méně než v minulém roce při stejných podmínkách.

Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uspořádal tiskovou konferenci, aby se vyjádřil k vývoji epidemie koronaviru v Česku. Hned na začátku uvedl, že není důvod k panice nebo strašení. „Indikátory se drží na bezpečných hodnotách, a když se podíváme na srovnání s minulým rokem, epidemie loni touto dobou výrazně nabírala na síle při stejných podmínkách,” uvedl ministr zdravotnictví a upřesnil, že mezi podmínky patřil hlavně návrat dětí do škol a návrat lidí z dovolených.

Počty hospitalizovaných i nakažených se podle Vojtěcha drží na bezpečných hodnotách. „Nákaza se šíří výrazně méně a je méně hospitalizovaných než minule. Situace se nevyvíjí tak negativně jako v loňském roce,” prozradil. Doplnil však, že musíme zůstat obezřetní. Reálně se prý také projevuje imunizace společnosti díky očkování, případně u některých lidí je to dáno tím, že mají protilátky, protože už covid prodělali.

Podzim nebude pro nemocnice tak náročný

K situaci se vyjádřil také šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. „Epidemie určitým způsobem nabírá na síle a přibývá počet nově nakažených,” uvedl a dodal, že situace je nejhorší v Karlovarském kraji a v Praze. Doplnil však, že podzim by pro nemocnice neměl být tak vyčerpávající jako v minulém roce.

Aktuálně je s koronavirem v českých nemocnicích hospitalizováno 113 lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy