Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vojtěch se omluvil lékařce, o které tvrdil, že je nakažená: Podali mi špatné informace, brání se

Vojtěch se omluvil lékařce, o které tvrdil, že je nakažená: Podali mi špatné informace, brání se
Zdroj: Profimedia.cz
pochybení
Na páteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlásil, že lékařka soukromé laboratoře Tilia Soňa Peková, se nakazila při neodborném odběru vzorků jednoho z pacientů. Podle Vojtěcha se Peková nacházela na infekčním oddělení na Bulovce. To však nebyla pravda, lékařka je naprosto zdravá a ministrův výrok označila za lživý. Vojtěch se na svém Twitteru lékařce už omluvil.

Lékařka Soňa Peková odebrala vzorky pacientovi, u kterého se koronavirs později potvrdil, standardním postupem. Nebyla tedy pravda ani to, že lékařka postupovala neodborně, jak tvrdil Vojtěch na páteční tiskové konferenci.

Lživá informace

"U druhého pozitivního případu, pana, který nekontaktoval krajskou hygienickou stanici ani lékaře a tuto laboratoř si vyhledal, šel tam osobně nechat se otestovat, odebrala ho zaměstnankyně, které má toto na starosti v této soukromé laboratoři. A podle všeho odebrala vzorky velmi nestandardním způsobem tak, že paní doktorka je nyní v karanténě Na Bulovce, protože tam je velké riziko, že se nakazila od tohoto pacienta, který byl nakonec pozitivní," prohlásil Vojtěch.

Jenže tato jeho slova nebyla pravdivá. Lékařka byla v době jeho proslovu v laboratoři, navíc úplně zdravá. Pekové se toto nařčení pochopitelně dotklo. "To, co řekl, je hrubě nepravdivá informace o mém zdravotním stavu, bla bych ráda, kdyby ministr nešířil tyto informace, natož lživé," sdělila lékařka Právu.

Veřejná omluva

Adam Vojtěch se za svůj výrok v sobotu omluvil. "Omlouvám se paní doktorce z laboratoře Tilia. Bohužel jsem od kolegů dostal špatnou informaci. Spletl jsem se a mrzí mě, že jsem paní doktorku vystavil takové negativní publicitě. Už jsem s paní doktorkou hovořil a omluvil se jí," napsal na svůj Twitter.

To, že lékařka opravdu Na Bulovce nebyla, potvrdila serveru Novinky.cz i mluvčí nemocnice Simona Krautová. "Asi se stala komunikační chyba. Naším pacientem není, ani se nečeká na výsledky jejích vzorků," uvedla.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy