Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Ministr sněžných pluhů Dan Ťok už s řidiči tokat nebude: Odchází z vlády i politiky!

+ Další fotografie
Doťokal
Nejdéle sloužící ministr dopravy Dan Ťok (60, za ANO) ve vládě končí. Politik, který nechvalně proslul nezvládnutou sněhovou kalamitou na dálnici D1, už s českými řidiči tokat nebude. Sám se rozhodl, že chce odejít. Premiér Andrej Babiš (64, za ANO) už řeší, kdo bude v čele resortu dopravy Ťokovým nástupcem.

Ministr dopravy Dan Ťok opouští vládu a politice se už věnovat nebude. „Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem,“ řekl webu Novinky.cz.

Ťok byl nejdéle sloužícím ministrem dopravy, resortu šéfoval už od roku 2014. Snad nejvíc se jeho jméno propíralo v souvislosti se sněhovou kalamitou na dálnici D1 v roce 2018. Na tu byl stát totálně nepřipravený a argumentem, že sníh v prosinci napadl nečekaně, vyvolal extrémní posměch.

Předseda vlády Andrej Babiš (64) se ve středu sejde s Milošem Zemanem (74). Tématem jejich jednání nebude jen náhrada za Ťoka, ale i další možné změny v kabinetu. Spekuluje se o tom, že židle se kymácí pod ministryní průmyslu Martou Novákovou (za ANO) či ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem (za ANO).

Mohlo by vás zajímat

Další články