Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ministr školství by si přál návrat druhého stupně do škol: Kdy by mohli žáci usednout do lavic?

Ministr školství by si přál návrat druhého stupně do škol: Kdy by mohli žáci usednout do lavic?
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Plagovo přání
Návrat druhého stupně základních škol bude možná umožněn ještě před koncem školního roku. Nástup studentů druhého stupně se bude odvíjet od epidemiologické situace. Podle ministra školství Roberta Plagy by se tak mohlo stát na dobrovolné bázi od června.

Ministr školství Robert Plaga ve středu poslancům oznámil, že by rád viděl zasednout studenty druhého stupně základních škol zpět do lavic ještě v současném školním roce. Podle ministra školství by to bylo na dobrovolné bázi.

"Stojím o to, aby se aspoň v nějakém dobrovolném módu vrátily do škol i druhé stupně v měsíci červnu. Vnímám, že by se ty děti a studenti měli aspoň potkat. Můžete mít tisíc výhrad k tomu, že už to nebude o vzdělávání. Kdo si ještě pamatuje, co probíhá v červnu ve škole, tak ano, uznávám… Je to v tom rozvolňovacím scénáři od samého počátku, přál bych si to," řekl Plaga.

Ministr školství tím odpovídal na dotaz poslance Lukáše Bartoně, kterého zajímalo, proč ministerstvo neumožnilo návrat žáků druhého stupně do škol za předpokladu, že by školy měly jak prostorové, tak personální kapacity.

Od 25. května se do lavic vrací žáci prvního stupně. Musí se však dodržovat přísná hygienická opatření, jako je například pohyb maximálně v patnáctičlenných skupinkách. Školy navíc musí zajistit přísnější protiinfekční opatření. Za stejných podmínek mohou už školy navštěvovat také deváťáci, aby se mohli připravovat na přijímačky.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy