Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ministr Roman Prymula promluvil o nových opatřeních: Zasáhnou kulturu i školství

Ministr Roman Prymula promluvil o nových opatřeních: Zasáhnou kulturu i školství
Zdroj: TV Prima archiv
+ Další fotografie
koronavirus
Pro Českou republiku začnou platit nová opatření. Koronavirová pandemie se rychle rozšiřuje a ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) se rozhodl opět zasáhnout. Omezení se mohou dotknout nejen 2. stupně základních škol, ale i kin a divadel.

Vláda nastolí další koronavirová opatření. Nákaza se totiž šíří stále rychleji a ministr zdravotnictví Roman Prymula proto už v pátek oznámí další postup. Nová opatření mají platit po dobu dvou týdnů.

Dojde na základní školy i divadla

Omezení by se podle zjištění MF DNES měla týkat i základních škol. „Ve scénářích není vyloučeno, že druhý stupeň nějaké omezení potká,“ objasnil Prymula.

Údajně má dojít k razantním protikoronavirovým krokům v divadlech, kinech a na koncertech. "V úterý jsme jednali s kulturní scénou. Takže ohledně kultury opatření rozhodně budou,“ dodal pro MF DNES Prymula, který uvažuje i o kompletním uzavření divadel.

Hospodám se vyhnou

Podle ministra Karla Havlíčka ale k uzavírání restaurací a hospod nedojde. „Nechystáme vypnout hospody. Nevíme, co nastane. Teď je to posunuté o hodinu, tak to na někoho dopadlo samozřejmě trošku nepříjemně, ale myslím, že se ta hodina přežít dá. Což odpovídá i ostatním zemím a stále držíme to, co jsem řekli. Tedy že ekonomiku vypínat nechceme," sdělil Havlíček.

Ve středu přibyl rekordní nárůst v počtu nakažených koronavirem. Testy odhalily dalších 5335 pozitivních případů, což je o 878 více než v úterý. Rapidně se zvýšil i počet hospitalizovaných. Aktuálně je v nemocnicích 1563 pacientů, z toho 354 jich je v těžkém stavu. Celkem je v České republice více než 43 tisíc aktivních případů. Od pondělí 5. října tak byl po dobu 30 dnů vyhlášen nouzový stav.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy