Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ministr Prymula plánuje omezit další akce: Na svatbách chce maximálně 30 lidí

Ministr Prymula plánuje omezit další akce: Na svatbách chce maximálně 30 lidí
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
Opatření
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) nastínil, jak zhruba plánují omezit hromadné akce. V následujících týdnech by mohl být počet účastníků omezen na 10 či 20. Týkat se to může i svateb. Prymula navíc promluvil o tom, že zvažují zavést distanční výuku na středních školách.

V diskuzním pořadu Partie promluvil ministr zdravotnictví Roman Prymula a v první řadě chce omezit počet osob, který se vyskytuje na volnočasových aktivitách. "Nazrál čas, abychom omezili volnočasové aktivity směrem k počtu osob," vysvětlil epidemiolog a dodal, že půjde o mnoho aktivit, kterých se toto opatření bude týkat.

"Jestli je něco, co je schopno snížit reprodukční číslo, tak to je právě omezení kontaktů," uvedl ministr. Podle nového opatření by mělo být 10 nebo 20 lidí na jedné volnočasové aktivitě. U svateb plánuje povolit účast maximálně 30 lidí.

Distanční výuka na středních školách

Podle Prymuly jsou rizikové střední školy a že by nebylo od věci zavést distanční výuku, což by se netýkalo pouze prvních ročníků. O takovém opatření plánuje jednat s ministrem školství Robertem Plagou už příští týden. Nová opatření by mohla být vyhlášena ve středu nebo v pátek.

Ministr zdravotnictví má za to, že se denně udělá málo testů na koronavirus, rozhodl se proto výrazně zvýšit kapacitu, a to na 30 tisíc testů denně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy