Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ministr Prymula o nových opatřeních: Vše se bude v následujících týdnech zpřísňovat

Ministr Prymula o nových opatřeních: Vše se bude v následujících týdnech zpřísňovat
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
další změny
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) ve středu prohlásil, že dojde k zavedení dalších opatření, a to už v pátek. Většina z nich je už připravená a musí je ještě probrat se členy vlády, ministry a opozicí, aby došlo k jejich schválení. Promluvil také o tom, zda mohou Češi očekávat úplné uzavření některých měst...

Čeho se budou nová vládní opatření, která mají být vyhlášena v pátek, týkat, to ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítl komentovat. "Já tu nebudu diskutovat jednotlivá opatření, která v tom balíčku budou představena. V pátek, abychom zamezili různým diskuzím, tak představíme opatření, která už budou dlouhodobějšího charakteru," vylíčil v České televizi Prymula.

Dodal, že půjde o striktnější opatření, která budou opět platná po dobu 14 dnů. "Pak dojde k určitému rozvolnění po dobu dalších 14 dnů. A pak budou mírnější opatření, déle trvající," představil Prymula svou strategii. Ministr doplnil, že se to základního ekonomického pilíře nijak nedotkne, bude se to týkat převážně volnočasových aktivit. O co přesně půjde, však nechtěl sdělit.

K uzavření měst by nemělo dojít

Zda se rozvolní opatření pro restaurace a další podobné podniky, na to podal Prymula nejasnou odpověď. "Nemusíme očekávat, že tady bude všechno zavřeno, to určitě ne," upozornil Prymula s tím, že na dobu příštích 14 dnů se předpokládá, že se vše zpřísní. Co se týče opatření v regionech, v červených oblastech je očekáváno zpřísnění, potvrdil Prymula v ČT.

Na jaře došlo v Uničově a Litovli k úplnému uzavření, aby se zabránilo dalšímu šíření koronaviru. K tomuto kroku by podle Prymuly dojít nemělo. "Žádné lockdowny Prahy nebudou. Ani jiných měst," nechal se slyšet Prymula.

Důležité je dodržovat opatření vlády

Prymula se ve zkratce také vyjádřil k nedodržování opatření. Když totiž část obyvatel nebude dodržovat jednotlivá nařízení, jejich účinnost se značně sníží. "My se tady inspirujeme různými modely, třeba švédským, a ten je v něčem přísnější než u nás, ale v řadě případů spoléhá na to, že obyvatelstvo je nějakým způsobem ukázněné a spontánně to dodržuje," přirovnal ministr.

"Je pravda, že budeme muset zintenzivnit tu dozorovou činnost tak, aby ta opatření realizována byla, protože nemá smysl něco vyhlašovat, když to dodržováno nebude," dodal Prymula s tím, že bude nutné nařízení přísněji vymáhat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy