Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Ministr dopravy má s manželem dvě děti: Politik se pochlubil rozkošnou fotkou s miminky

Ministr Pete Buttigieg má s manželem dvě děti: Pochlubil se fotkou s miminky
Zdroj: Twitter Pete Buttigieg
Adopce

Americký ministr dopravy Pete Buttigieg se už v srpnu stal dvojnásobným rodičem, když se svým manželem Chastenem adoptoval syna a dceru. Nyní se na Twitteru vůbec poprvé pochlubil snímkem, kde pár společně drží malé potomky v náručí.

"Chasten a já jsme nesmírně vděční za všechna laskavá přání od prvního sdílení zprávy, že se stáváme rodiči. Je nám potěšením přivítat Penelope Rose a Josepha Augusta Buttigiega v naší rodině," uvedl na Twitteru Pete Buttigieg, americký ministr dopravy.

Politik, který měl ambice kandidovat na prezidenta, k popisku připojil dojemnou fotku. Na ní je společně s manželem Chastenem a oba třímají v náručí jedno děťátko. Oba rodiče na smínku září štěstím. Ostatně o adopci se pokoušeli už nějaký čas.

Z Afghánistánu do politiky

Devětatřicetiletý Buttigieg je svým způsobem průkopníkem. Je totiž teprve prvním americkým ministrem, který se otevřeně hlásí k LGBT komunitě. Její členové byli dlouhodbě v americké politice diskriminovaní a prakticky neměli šanci dostat se k vrcholným postům.

Buttigieg absolvoval jako bývalý voják několik turnusů v Afghánistánu. Následně se v roce 2012 stal starostou města South Bend. Na tomto postu vydržel až do roku 2020, poté se stal ministrem dopravy ve vládě Joea Bidena.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy