Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ministr Adam Vojtěch zmírnil pravidla pro hromadné akce: Bude moci přijít více lidí

Ministr Adam Vojtěch zmírnil pravidla pro hromadné akce: Bude moci přijít více lidí
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
změna nařízení
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí večer pozměnil nařízení týkající se hromadných akcí. Od úterý bude možné na vnitřních akcích přesáhnout limit 1000 osob, má to však dvě podmínky. Jednou z nich je, že musí být dodržována hygienická opatření.

Pořadatelé akcí ve vnitřních prostorách mohou od úterý nově využít i polovinu míst kapacity celého prostoru. Týká se to hlavně divadelních a filmových představení, veletrhů nebo sportovních utkání. Ve zjednodušené verzi - pokud divadlo pojme 1500 lidí, může dorazit povolená tisícovka a k tomu ještě 250 návštěvníků, to je polovina z 500.

Rozdělení lidí do sektorů

Na vnitřních akcích ale budou muset být lidé rozděleni do sektorů, v jednom může být maximálně 500 lidí. U venkovních akcí se kapacita jednoho sektoru zvyšuje na 1000. Jednotlivé sektory musí mít minimálně dva metry daleko, musí mít svůj vstup zvenčí, či musí projít na střídačku, aby se lidé z jednotlivých sektorů nesetkali.

Pro venkovní akce to platí stejně. Stadion o kapacitě 10 000 míst může pojmout 5500 diváků - 1000 povolených a 4500 jako polovina ze zbylých 9000 míst. Co jediné se nemění je, že pokud se na vnitřní hromadné akci sejde více jak 100 lidí, musí mít všichni roušku a dodržovat hygienická opatření.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy