Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ministr Adam Vojtěch změnil pravidla kolem karantén: Týkají se lidí bez příznaků

Ministr Adam Vojtěch změnil pravidla kolem karantén: Týkají se lidí bez příznaků
Zdroj: archiv Adama Vojtěcha
+ Dalších 5 fotografií
Změny
V pondělí proběhlo jednání Rady vlády pro zdravotní rizika a hlavním bodem byla současná situace kolem koronaviru. Na tiskovou konferenci pak kolem oběda dorazil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) společně s předsedou vlády Andrejem Babišem (66).

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na pondělní tiskové konferenci uvedl, že se změní systém karantén. "Chceme, aby se eliminovaly bezrizikové karantény - například když se někdo setká s pozitivně testovaným, ale oba v tu chvíli měli roušku či respirátor," vylíčil ministr zdravotnictví.

Týká se to jen bezpříznakových jedinců, ti musí pozorně sledovat svůj zdravotní stav a být v kontaktu s lékařem.

Roušky mohou přinést svobodu, míní Vojtěch

Kvůli koronaviru se v Česku každým dnem mění ledacos. I když předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že se roušky už plošně zavádět nebudou, stejně k takovému opatření došlo a celé Česko musí před vstupem do budovy nasadit roušku. Proti tomu začali Češi brojit a roušky nosit odmítají s tím, že jim vláda bere svobodu.

"Roušky nám naopak tu svobodu můžou přinést, pokud je budeme řádně nosit. Jedině tak jsme schopni zpomalit tu epidemii viru, kterou právě vidíme," vyjádřil se Vojtěch s tím, aby byli všichni zodpovědní. Na Twitteru navíc sdílel, že ve čtvrtek bude jednat ještě Ústřední epidemiologická komise. Možná přijdou další změny, opět totiž budou projednávat současnou situaci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy