Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ministr Adam Vojtěch exkluzivně: Stále zpívám a superstárům držím palce

Ministr Adam Vojtěch exkluzivně: Stále zpívám a superstárům držím palce
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Je to profesionál, který aktuálně dělá vše pro to, aby Česko vyšlo z boje s koronavirovou epidemií vítězně. Chrání svými rozhodnutími miliony lidí. A u lidí si získal respekt. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale není vždy jen politik. Když totiž dojde řeč na jeho vášeň - zpívání - s nadsázkou řečeno odhodí úřednickou roli a odhalí své pocity. Talentovaný ministr v minulosti byl účastníkem pěvecké show SuperStar a pro eXtra.cz se za svou kariérou zpěváka exkluzivně ohlédl...

V roce 2005 se účastnil soutěže SuperStar. Právě tam kvůli jeho uhrančivému pohledu a vizáži podobné plastové figurce - partnera slavné Barbie, kterou milují hlavně dívky - dostal přezdívku Ken. I když ukázal, že má hlas jako zvon, skončil v semifinále. Několik let následně zpíval v českobudějovickém swingovém orchestru Metroklub Big Band a později příležitostně hostoval v dalších českobudějovických tanečních orchestrech Valdaband a Fordance Orchestra. Nakonec se ale jeho kroky daly ke studiu práv

Jak dnes Adam Vojtěch vzpomíná na pěveckou show? "Každá zkušenost člověku něco dá. A to ať už je to pozitivní i negativní, stejně jako na ministerstvu, tak i v SuperStar. Pěvecká soutěž byla zkušenost, že člověk vstoupil do tohoto prostředí z hlediska nějaké veřejné prezentace. Já jsem tehdy do toho šel z důvodu, že jsem hudbu dělal odmalička a byl to nějaký přirozený vývoj. Když se ta soutěž objevila a byla zcela nová, byť šlo už o druhý ročník, byla to možnost zkusit si to," prozradil ministr zdravotnictví pro eXtra.cz.

Je to relax

Pro Vojtěcha hudba znamená hodně. Zpívat zkrátka umí, a když najde čas, zpěvem relaxuje. A když byla možnost zkusit SuperStar, neváhal... "Tehdy jsem měl vizi, nebo myšlenku, že se hudbě budu věnovat, později jsem se ale dal na jinou cestu. Na střední jsem se pak rozhodoval co dál... Ale byla to zajímavá zkušenost. Nakonec jsem věci přehodnotil a řekl jsem si, že budu hudbu dělat jako koníček, což dělám dodnes. Je to pro mě duševní relax od těch těžkých momentů, nemyslím jen současnost, ale i v minulých letech. A hudba je opravdu dobrý relax," netajil své pocity.

"Mám kapelu, zpívám s ní, i když teď nemám čas tolik se tomu věnovat, ale hudba mi zůstala. Vzpomínám na to s odstupem času poměrně rád," upřesnil Adam Vojtěch a zároveň přiznal, že letošní řadu SuperStar ještě neviděl. Zkrátka povinnosti ministra zdravotnictví mu to neumožňují. "Přiznám se, že aktuální řadu jsem neviděl. Nedostává se mi času ani sledovat televizi celkově. Ale držím palce všem, protože vím, že taková soutěž vyžaduje určitou míru odvahy," dodal sympatický ministr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy