Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ministerstvo zdravotnictví vydalo animované video o koronaviru: Vše podstatné v minutě a půl

+ Další 4 fotografie
Covid-19
Ministerstvo zdravotnictví vydalo krátké animované video, kde jsou všechny podstatné informace o koronaviru. Lidé se v něm mohou dozvědět, jak se mají chránit, co je důležité vědět a co dělat, když se vrátí ze země, která je novým virem COVID-19 postižena. Na svůj Twitter jej vydal i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33).

Animované video vydané ministerstvem zdravotnictví v téměř dvouminutové délce popisuje, jak poznat nový typ koronaviru, jak se lidé mohou bránit, kam se mohou v případě nákazy či obav obrátit a další informace. Dozvědí se také, jak se nemoc může šířit.

Ve videu je vše podstatné

"Virus se šíří kapénkami, vzduchem, při kašlání, při kýchání, během hovoru a delším kontaktem na vzdálenost zhruba dva metry," vysvětluje se v nadabovaném videu. Také je v něm jasně řečeno, jaké jsou příznaky této nemoci. Zároveň je i popsáno, jak se mohou lidé chránit.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Vyjádření ministra zdravotnictví

Adam Vojtěch si na svůj Twitter toto video přidal s textem, kde vyzývá občany, aby jej ukázali svým rodinám. "Vše podstatné o koronaviru v minutě a půl. Prosím, udělejte si chvilku a koukněte na něj. A pusťte ho i rodině, kamarádům nebo třeba kolegům v práci. Díky moc," uvědomil své sledující.

Veškeré informace ohledně koronaviru najdete ZDE.

Související články

Další články