Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ministerstvo zdravotnictví má nového náměstka: Romana Prymulu nahradí lékař Aleksi Šedo

Ministerstvo zdravotnictví má nového náměstka: Romana Prymulu nahradí lékař Aleksi Šedo
Zdroj:
ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví vybralo nového náměstka pro zdravotní péči. Služební místo se uvolnilo v květnu po odchodu Romana Prymuly. Funkci bude od září zastávat děkan 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity Aleksi Šedo. Podle ministra Adama Vojtěcha bude Šedo obrovským přínosem především vzhledem k jeho zkušenostem.

V úterý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval Aleksi Šeda náměstkem pro zdravotní péči. Šedo je mimo jiné také dosavadním děkanem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Do funkce má nastoupit 1. září.

"Jsem velmi rád, že se na klíčovou pozici na Ministerstvu zdravotnictví dostává renomovaný odborník, pan profesor Šedo," oznámil Vojtěch. Zároveň upozornil na profesorovy bohaté zkušenosti jako lékaře, akademika a manažera, které jsou skvělými předpoklady pro funkci náměstka pro zdravotní péči.

"Zejména co se týče vzdělávání věřím, že jeho osm let ve funkci děkana lékařské fakulty bude obrovským přínosem pro tuto agendu. Jsou zde ale i další výzvy, například elektronizace zdravotnictví a reforma primární péče," dodal Vojtěch.

Náměstek pro zdravotní péči řídí zejména sekce zdravotní péče, sleduje odborné úrovně, kvalitu, dostupnost a rozvoj zdravotní péče, koncepční práci, zdravotnictví v krajích nebo vzdělání zdravotníků. Mimo jiné má na starosti i informatiku ve zdravotnictví a výzkum a vývoj ve zdravotnictví. Tomu se nyní věnuje na Úřadě vlády i epidemiolog Roman Prymula

Aleksi Šedo promoval na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po čtyřech letech se stal kandidátem věd v oboru lékařská biochemie. V roce 1994 pracoval rok jako vědecký pracovník Institutu Curie v Paříži. Dosud je také přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty UK.

Související články

Další články