Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Ministerstvo obrany se za hubičku zbavuje majetků: Můžete si koupit pozemek, srub či bunkr

Dyjákovice – bunkr s pozemkem.
Zdroj: Ministerstvo obrany
+ Dalších 16 fotografií
zajímavá nabídka
Ministerstvo obrany České republiky se zbavuje mnohých nemovitostí. Nabízí k prodeji celkem 47 objektů, koupit si můžete například pozemek v Praze nebo třeba řadu bunkrů.

Pokud jste přemýšleli nad koupí pozemku, měli byste zvážit nabídku od ministerstva obrany. Právě ministerstvo vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku.

Nemovitosti od ministerstva obrany

"Ministerstvo obrany nabízí 47 nemovitostí, z nichž téměř polovinu představují pozemky různých kategorií a výměr. Minimální požadovaná kupní cena v souhrnu dosahuje téměř osmi milionů korun," uvedla mluvčí ministerstva Jana Zechmeisterová.

Pro případného kupce mohou být rozhodně zajímavé pozemky v Plzeňském kraji v obci Tymákov mezi Rokycany a Starým Plzencem. "Tyto mají výměru dva tisíce metrů čtverečních," informuje mluvčí.

O něco větší je pak pozemek v Týnci u Janovic nad Úhlavou na Klatovsku, který se nachází u zámeckého parku. Krom toho se nabízí také dva pozemky těsně za hranicí uvedeného kraje u Střelských Hoštic s výměrou téměř čtyři tisíce metrů čtverečních.

I v Praze si přijdete na své. Ministerstvo obrany zde nabízí pozemky v Praze Michli a na Žižkově. Sice jsou menší, ale zase cena je velmi výhodná.

Dále jsou v nabídce také pozemky a bývalém cvičišti u Benešova u Prahy, v Kolíně a severočeském Jiříkově.

"Již tradičně jsou nabízeny často poptávané objekty bývalého pohraničního opevnění. Tentokráte se jedná především o nově nabízená opevnění na jižní Moravě. Čtyři objekty se nacházejí v Podhradí nad Dyjí nedaleko Vranovské přehrady. Devět opevnění za příznivou cenu je nabízeno v Dyjákovicích nedaleko státní hranice s Rakouskem jihovýchodně od Hrušovan nad Jevišovkou. Nabídku doplňují ještě dva řopíky u Mikulova," doporučuje mluvčí.

"Z pevnostních objektů ve Slezsku je třeba zmínit především opevnění většího rozsahu, tzv. pěchotní srub s názvem Štěrkovna u Dolního Benešova. Dále jsou to tři nově nabízené řopíky v Opavě – Jaktaři, v Bělé pod Pradědem a u Horních Životic," doplnila Zechmeisterová.

Další nabídka nemovitostí bude zveřejněna již 1. a následně 29. září tohoto roku. K prodeji se připravuje téměř dvacet nových nemovitostí. Přehled veškerých nemovitostí, které jsou aktuálně v prodeji, naleznete zde.

Jak pozemky a bunkry vypadají, se podívejte do fotogalerie.

Ceny

Ministerstvo obrany nabízí pozemky velmi výhodně. Bunkr můžete od ministerstva obrany nakoupit mnohdy za hubičku. Ten nejlevnější můžete mít už za pouhých 12 tisíc korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy