Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

K teroristickému útoku v Londýně se hlásí ISIS: Británie je v pohotovosti

+ Další fotografie
Úřady potvrdily výbuch na stanici Parsons Green v londýnském metru. Útok dostal nálepku teroristického činu. Někdo nastražil podomácku vyrobenou výbušninu v kyblíku v igelitové tašce. Byly zde nainstalovány chemikálie i dráty s rozbuškou.

Bomba nakonec naštěstí selhala a neexplodovala v plném rozsahu. Cestující londýnského metra tak vyvázli „jenom“ s popáleninami. Londýnská policie zahájila doslova „lov“ na „kyblíkového útočníka“, jak mu britská média přezdívají. Měl by být pravděpodobně ozbrojen nožem. Policie společně s pyrotechniky také prohledává okolí. O všem informoval Daily Mail.

Zařízení mohlo zabít tucty cestujících. Číslo zraněných se v posledních hodinách zastavilo na dvaadvaceti včetně desetiletého chlapce. K útoku došlo dnes přibližně v 7:20 našeho času.

Bezpečností složky uvedly prohlášení: „Věříme, že je ještě někde druhá bomba. Stále se snažíme dopadnout muže s nožem.“

Svědci vypověděli, že exploze nebyla žádného velkého rázu. V následujících momentech však celý vagon zahltila ohnivá vlna.

Jedná se o velmi rušnou linku i stanici. Následky mohly být fatální.

Mohlo by vás zajímat

Další články