Miniaturní kuši vymysleli v Číně, ale přes internet se dá sehnat i v Česku. Původně byla určena na střílení párátek. Vystřelené dřívko pak prorazí balonek a nebo papír.

Jenže děti jsou vynalézavé, a tak zkusily, zda kuše střílí i hřebíky a jehly. A děti měly pravdu, kuše může střílet také hřebíky a jehly. A to už taková legrace není, protože to má celkem švih a všichni víme, co hrot ostré jehly umí.

Naštěstí i Číňané mají trochu rozum a kuši už plošně zakazují. Z prodeje kuši stáhly i přední čínské internetové obchody JD.com či Taobao.com. V menších shopech ji ale pořád seženete a stojí asi jeden dolar, takže je snadno dostupná.

Pamětníci si možná vzpomenou, že podobná hračka frčela také na českých základkách. Vzalo se obyčejné kružítko, mezi dvě nožky se uvázala guma a pak už stačilo jen ohnout nasekaný drát do tvaru písmene U. Rázem jste měli malý prak, který střílel kousky drátu. Byla to taková rána, že vystřelené drátky nechávaly otisky v tvrdé školní tabuli. A holky měly otisknutá malá účka na stehnech… Ještě že to nešlo do oka…