Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nařízení vlády kvůli koronaviru: Tatínkové nesmí k porodům, lidé se bouří

Nařízení vlády kvůli koronaviru: Tatínkové nesmí k porodům, lidé se bouří
Zdroj: profimedia
+ Dalších 13 fotografií
koronavirus
Situace v České republice je kritická a následují další nařízení vlády. V současné době máme 572 nakažených a další přibývají. Běžný občan se momentálně jen stěží orientuje v zákazech a příkazech vlády, které se každým dnem mění. Ještě před pěti dny mohli budoucí otcové k porodu. Dnes je však všechno jinak. Podle nového nařízení se na tatínky u porodu nevztahuje výjimka, a ti tak nebudou moct být psychickou oporou svých partnerek. Na porodní sál mají totiž zákaz vstupu.

Situace v České republice se vzhledem k šíření koronaviru neustále mění. Ještě před pěti dny se plošný zákaz návštěv v nemocnicích netýkal otců u porodu. "Především jde o těhotné ženy a nezletilé děti, ale také umírající či osoby s omezenou svéprávností. V rámci chřipkové epidemie často řešíme podobné situace, kdy nemocnice zakazují návštěvy, stejně jako nyní, kdy jsou pravidla ještě přísnější," řekla téměř před týdnem pro českokrumlovský deník Ágnes Němečková ze Soběslavi, která pracuje v propacientské organizaci.

Nyní je ale všechno jinak. Budoucí otcové na porodní sál nesmí. Stojí to v novém mimořádném nařízení. "Všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče se s účinností od 18. března

2020 nařizuje zákaz návštěv pacientů ve zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností nebo pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění."

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem s označením SARS-CoV- 2 v Evropě.

Vzhledem k aktuálnímu šíření onemocnění COVID-19 na území České republiky, stejně jako na území většiny států Evropské unie a obecně více než 100 států světa, je nezbytné zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19.

Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 na území České republiky ve vztahu k ohroženým skupinám osob.

Lidé se ale proti tomuto nařízení bouří a žádají, aby otcové byli připuštěni na porodní sály. ZDE vznikla dokonce petice.

Související články

Další články