Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Zemřel zpěvák KAREL GOTT, věčnému Slavíkovi bylo 80 let

+ Dalších 12 fotografií
Odešla legenda. Ve věku 80 let zemřel po delší nemoci nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott. Mimořádně smutná zpráva zaskočila dnes celé Česko. Ikona české hudební scény po sobě zanechala manželku Ivanu a dvě malé dcery.

Celé Česko truchlí, na naší hudební scéně už nikdy nic nebude jako dřív. Mistr opustil tento svět. Mnohonásobného zlatého slavíka srazily na kolena dlouhodobé zdravotní problémy. Patřil mezi ně i zánět dýchacích cest, který se mu opakovaně vracel, bohužel se přidala akutní leukemie Podle zpěvákovy mluvčí Anety Stolzové odešel Karel Gott v noci na středu 2. října.

Plzeňský rodák, božský Karel, se narodil 14. července 1939. Vyučil se elektromontérem, během učňovských studií se však zamiloval do hudby a zpěvu, čímž se z něj stal nejslavnější elektrikář Československa. Poprvé na sebe Karel Gott upozornil v roce 1957 v pěvecké soutěži, kterou o rok později vyhrál. Kalendář se Gottovi začal plnit vystoupeními, proto se v roce 1960 rozhodl odejít z ČKD a začal profesionálně vystupovat jako zpěvák. V 60. letech zároveň dokončil konzervatoř. Publikum si zpočátku těžce zvykalo na Gottův projev, do té doby nevídaný. Výrazně však oživil tehdejší populární hudbu.

Zásadní zlom v jeho kariéře nastal v roce 1962 poté, co dostal nabídku do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Díky duetu s Vlastou Průchovou vyhrál rozhlasovou hitparádu, v roce 1963 pak anketu Zlatý slavík. Tu pak vyhrával se železnou pravidelností až do své smrti. Karel se na sklonku života ukazoval jako pravý bojovník. Po sedmdesátce se úspěšně porval s rakovinou mízních uzlin a podstoupil náročnou chemoterapii. Nakonec se ze všeho dostal a s fanoušky vesele komunikoval skrze sociální sítě. Velkou oporou mu byla manželka Ivana.

Božský Kája se za svou více než padesátiletou kariéru zapsal do srdcí milionů lidí z celého světa. Byl i úspěšným malířem. Odešel tenorový génius, který zde zanechal manželku Ivanu Gottovou, s níž má dvě dcery Charlotte Ellu a Nelly Sofii Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii. Karel Gott byl nejoblíbenějším českým umělcem všech dob, jehož bohatý umělecký život se nedá shrnout do několika vět. Jeho pokorná povaha bude v showbyznysu chybět. Odpočívejte v pokoji, Mistře.

DÁLE ČTĚTE:

Zemřel Karel Gott: Překonal řadu nemocí, osudnou se mu stala akutní leukemie

Karel Gott (†80) odešel: Zdrcená Ivana Gottová a její slova plná bolesti

Karel Gott poslední měsíce trpěl. Co prožíval v posledních měsících života.

Poslední přání si nesplní: Dojemná slova písně Karla Gotta s Charlotte se však naplnila

Karel Gott v dětství miloval poslední sbohem: Jak bude vypadat Mistrův pohřeb

S Mistrem se loučí celá republika: Před domem Karla Gotta se vrší svíčky a květiny

Související články

Další články

Nejnovější kauzy