Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA: V letadle s premiérem Andrejem Babišem se střílelo!

Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Střelba v letadle
K nebezpečné situaci došlo na palubě letadla s Andrejem Babišem (64). V přítomnosti předsedy vlády se střílelo, mělo jít o pistoli člena ochranky. Stalo se to ještě na letišti v Bruselu.

Mimořádná situace nastala na palubě letadla s premiérem Andrejem Babišem Padl tam výstřel z pistole člena ochranky!

Stalo se to v úterý ještě na letišti v Bruselu, kde byl Babiš na zasedání Evropské rady, během nějž se řešili i kandidáti na předsedu Evropské komise. Případ, o němž informovala Česká televize, vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová potvrdila iDNES, že se orgán začal případem zabývat. „Budeme shromažďovat všechny potřebné informace. Zatím víme, že by mělo pravděpodobně jít o náhodný výstřel ze služební zbraně,“ řekla Nguyenová redakci.

K události došlo před vzletem, kdy příslušníci ochranky odevzdávají zbraně. Při předávání z jedné z nich nečekaně vyšel výstřel. Nikdo nebyl zraněn, poškozeno nebylo ani letadlo, upřesnila ČT. Podle iDNES dotyčný člen ochranky nechal zbraň omylem nabitou, a když měl výstřelem naslepo před odevzdáním kapitánovi letu dokázat, že nabitá není, ukázalo se, že je.

Náboj byl údajně nalezen zavrtaný ve vozíku s nápoji...

Související články

Další články