Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA: První Čech se přidal k Islámskému státu! Sebrali ho na cestě do Sýrie!

Bojovníci Islámského státu patří ke krutým vojákům.
Ještě před týdnem ministr vnitra Milan Chovanec uvedl, že nemá informace o tom, že by se český občan chtěl přidat k Islámskému státu. Jenže to už bohužel neplatí. A vše nasvědčuje tomu, že muž má hodně radikální názory. Muži z Plzeňska hrozí až 12 let za mřížemi. Podle toho, že muž zřejmě velmi dobře ovládá arabštinu, tak se začíná spekulovat o jeho původu.

Byl zadržen první český občan, který se přidal k Islámskému státu. Podle informací Respektu byl muž zadržen v Turecku. Chtěl se dostat do Sýrie a bojovat po boku IS. Magazín Respekt uvedl, že zná totožnost muže, který chtěl bojovat po boku islámských teroristů.

Podle dostupných informací byl muž zadržen už v lednu na mezinárodním letišti v Turecku. Později byl vydán českým orgánům. Otázkou je, proč se česká veřejnost tak šokující zprávu dozvídá tak pozdě.

Soud poslal muže do vazby. Informace, které z něj vyšetřovatelé dostali, jsou velmi závažného charakteru.

„O vazbě bylo rozhodnuto nedávno, důvody byla obava z pokračování trestné činnosti a možnost útěku,“ uvedla místopředsedkyně příslušného soudu Plzeň-jih Simona Kuboušková.

Muž je stíhán kvůli účasti na organizované zločinecké skupině, konkrétně Islámském státu. Upozornil na sebe na Twitteru, kde oslavoval teroristické útoky. Hrozí mu až 12 let za mřížemi.

K islámskému terorismu se v neděli vyjádřil také prezident Miloš Zeman. „Musíte počítat s tím, že když do Evropy přijde více než milion uprchlíků, tak že určité procento z nich budou takzvaní džihádisté. Řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušné zemi azyl. Těch, jak je známo, je většina. Je třeba zabránit financování muslimských komunit ze zahraničí,“ uvedl Zeman pro Blesk.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články