Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Mimořádná schůze: Sněmovna jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

Zdroj: Profimedia.cz
politika
Poslanecká sněmovna se ve středu sešla k mimořádné schůzi, aby projednala vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (64). K vyslovení nedůvěry je třeba minimálně 101 hlasů. Celý návrh na svolání schůze podpořilo 66 opozičních poslanců. Padne nakonec vláda Andreje Babiše?

"Já to beru velmi vážně. Mrzí mě, že vidí jen ty negativa. Možná bychom byli rádi, kdyby alespoň jednou přiznali, že jsme tady pro lidi něco udělali a udělali jsme toho dost," sdělil ve sněmovně premiér Andrej Babiš na mimořádné schůzi, která byla svolána ve středu.

"Jsme přesvědčeni, že situace je nesmírně vážná. Ještě nikdy nebyl předseda vlády ČR v takových problémech, v takovém střetu zájmů. Je čas, aby se každý poslanec postavil a vyjádřil před veřejností, zda nadále Andreje Babiše se všemi jeho problémy podporuje," komentoval minulý týden celou situaci předseda ODS Petr Fiala

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Návrh na svolání schůze podpořilo 66 opozičních poslanců a k vyslovení nedůvěry je potřeba minimálně 101 hlasů. Je ale velmi pravděpodobné, že vláda hlasování o nedůvěře ustojí.

"Já doufám, že ty předčasné volby nemyslí nikdo vážně, ty nechceme. Doufám, že naše vláda dovládne do konce mandátu a splní svůj program," dodal Andrej Babiš (64).

Předpokládá se, že půjde o dlouhé rokování. Babišovi se dost zkomplikovala situace, protože komunisti, kteří minule vládu aktivně podpořili, se míní zdržet hlasování. A ČSSD, začala zvažovat, že se přikloní na stranu opozice. Poslanecký klub v čele s předsedou strany Janem Hamáčkem o tom jedná za zavřenými dveřmi.

Související články

Další články