Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Miminko přišlo na svět těhotné: Holčičce museli po narození udělat císařský řez

podivnost
V Kolumbii se narodila malá dívenka jménem Itzmara, která přišla na svět císařským řezem. Na světě byla pouhý den a stejný řez musela sama absolvovat - nosila totiž v sobě své vlastní parazitické dvojče. Tento problém způsobila vzácná vada, která se objevuje u jednoho z půl milionu dětí.

Mónica Vega si myslela, že prochází naprosto běžným těhotenstvím. Na vyšetřeních vypadalo vše v pořádku, až v sedmém měsíci ale ultrazvuk ukázal, že v sobě nastávající maminka nosí dvě pupeční šňůry. Jedna ji spojovala s dcerou, druhá dceru spojovala s parazitickým dvojčetem.

Jakmile si lékaři tohoto neobvyklého jevu všimli, provedli další řadu speciálních vyšetření a malé Itzmaře byla ještě v děloze diagnostikována vada zvaná fetus-in-fetu, která způsobuje, že v sobě jinak zdravé dítě nosí zdeformované parazitické dvojče. Kvůli tomu bylo nutné dostat holčičku okamžitě na svět.

Vega musela podstoupit císařský řez, během kterého její dcera Itzmara přišla na svět. Po pouhých 24 hodinách od narození absolvovala stejný zákrok jako její matka, během kterého jí lékaři z těla vyňali parazitického sourozence. Ten neměl srdce ani mozek a kdyby v těle předčasně narozené dívenky zůstal, mohl by poškodit její orgány. Podle informací zahraničních médií se holčičce po operaci daří skvěle.

Mohlo by vás zajímat

Další články