Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Miminko křičelo a nechtělo pít… Protest kojilek v bance vyvolal rozpaky

+ Dalších 30 fotografií
kojení na veřejnosti
Kojící ženy ohlásily, že v pondělí v 11 hodin budou krmit své děti v pobočkách Raiffeisenbank. Měl to být protest proti tomu, že banka jedné z matek v minulosti doporučila, aby se při kojení zahalila. Jak protest vypadal?

Část kojících aktivistek se rozhodla, že udělá protest v pobočkách banky a bude předvádět veřejné kojení. Protest se měl uskutečnit v pondělí v 11 hodin. Vypravili jsme se do pobočky Raiffeisenbank, kde minulý týden spor o kojení začal.

Otázkou bylo, jak bude celý protest vypadat. Ženy chtěly své děti kojit v 11 hodin přímo v bance. K tomu je zapotřebí, aby děti měly hlad. Jinak se kojí špatně. Na místě bylo několik desítek novinářů, kteří dělali rozhovory s ženami, které na místo dorazily. Napočítali jsme pět žen, které přišly protestovat a kojit.

Jedna z žen se pokoušela kojit, ale dítě prs odmítalo. Buď nemělo zrovna hlad, nebo na popíjení mateřského mléka nebyl klid. Křičelo na celou banku a kojení se vzpouzelo. Matka nakonec snahu o nakojení miminka vzdala.

„Je důležitý vyjádřit svůj názor v občanský společnosti. Je potřeba zvykat tu společnost na nějakou kulturu protestů. To tu není zvykem,“ uvedla pro eXtra.cz jedna z matek, proč do banky přišla.

„Přišla jsem, protože jsem se doslechla, co se stalo a že se koná protest. Myslím si, že není třeba diskriminovat matky, protože se snaží co nejlépe starat o svoje děti,“ uvedla další matka.

„S dětmi podnikáme něco každý den a tohle je výjimečná událost, jde o vyjádření názoru. Protestovat je legitimní a je to v pořádku,“ uvedla další kojilka.

Podle jedné z matek v Brně probíhala mnohem větší akce, než v Praze. Podle jejích slov tam byla masivnější účast kojících matek, které přišly protestovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články