Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Miluše Bittnerová o největší chybě svého života: Děti jsem nesnášela, teď lituji

Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další fotografie
Exkluzivní rozhovor

Herečka Miluše Bittnerová (43) nám v otevřeném rozhovoru prozradila, co vnímá jako jednu z největších chyb svého života. "Lituji, že jsem dítě neměla dřív," uvedla moderátorka talkshow Na Kafeečko, ve které sama zpovídá zajímavé ženy se silnými osudy. Milušku jsme zastihli na představení pánské kosmetiky Koolman.

Když propadnu špatné náladě, ničemu nepomůžu

Když děláte rozhovory ve své talkshow Na Kafeečko na serveru Lifee.cz, hosté vás nesmírně chválí. To, jak jste milá, jak jim nasloucháte a jak umíte hovořit o silných osudech s velkým porozuměním.

To mám radost. Mě ti lidé totiž fakt zajímají. A hrozně mě to baví. To je ten recept. Někteří z hostů jsou mí dlouholetí kamarádi, jiné třeba zase tolik neznám, ale baví mě si zjišťovat, co jsou zač.

Kde se ve vás ta láska k lidem a optimismus berou?

Já možná vypadám jako optimista, ale úplně nejsem. Také mám dny, kdy mi je ouvej. Je to spíš věc přístupu, protože vím, že když propadnu špatné náladě, ničemu tím nepomůžu. Já si vážím toho, že lidé, kteří ke mně přijdou, jsou upřímní. To je nadhodnota toho kafe a tak přesně by to mělo být. Zaznívají tam tvrdá, bolavá témata, která ale lidé dokázali i přes všechny rány překonat a mohou tak inspirovat ostatní. Často mi pak i píší divačky, kterým naše rozhovory pomáhají v překonání zase jejich problémů. A o tom to je.

Největší chyba mého života? Měla jsem dítě pozdě

Jak se má dcera?

Betynka se má výborně. Začaly jsme hodně kreslit, zatím je to ale hodně velká abstrakce. Tvrdí mi třeba, že nakreslila žirafu, a přiznám se, ještě ji tam nevidím. Ale to se u moderního umění občas stává (smích).

Takže z dcery bude malířka...

Ne, to ne. Umělkyně nebude. Naplánovala jsem jí medicínu a zatím proti tomu nic nenamítá.

Je těžší mít děti po čtyřicítce?

Já nemůžu říci, jestli je to těžší nebo lehčí, protože jsem dítě před čtyřicítkou nikdy neměla. Ale ano, jsem velmi unavená žena, i když nevím, jestli je to věkem. Ale jsem jedna z mála starších matek, která vám řekne, že lituje toho, že jsem to dítě neměla dřív. Protože bych možná měla víc než jedno dítě. Ale teď už se neodvážím.

To je přece škoda.

Čekala jsem moc dlouho. Bylo to moje svobodné rozhodnutí, za které nesu odpovědnost. Ale je to jedna z chyb, které jsem v životě udělala. Kdybych začala třeba před čtyřmi lety, bylo by to jiné. Ale to tak prostě život přinese a já jsem hrozně ráda, že tu Betynka je, protože mi úplně změnila život a teprve teď mu dodala smysl.

Mateřství je to nejlepší, co mě v životě potkalo

Takže ženy, které se rozhodují, zda dítě mít nebo ještě počkat, by měly začít plodit?

Tam je spousta proměnných faktorů. Jestli je nebo není partner, životní fáze, ve které se nacházejí... já mohu mluvit jen sama za sebe. Ale co si myslím, je to, že pokud chcete najít smysl života, mějte dítě.

Vždycky jste přitom po dětech netoužila...

A je to hrozně divný. Vždy jsem byla úplně antidětská. Děti jsem ráda neměla a ani jsem nechodila ke známým, kteří děti měli. Byla jsem až Herodes. Děti v letadle? Ať vystoupí. Až taková. A teď? Mateřství je to nejlepší, co mě v životě potkalo.

Berete i kvůli tomu mateřství na pohodu nebo jste naopak úzkostlivá maminka?

O dceru mám strašný strach a i když se snažím být neúzkostlivá, občas mě to fakt přepadne. Můj manžel je naštěstí takový střelec, takže když jsme na hřišti, nechá ji lézt i po těch prolézačkách, kde já už bych stála a kontrolovala, jestli nespadne. Když jde Betynka jenom se mnou, ví, že to bude větší pohoda a klid, že se bude houpat klidně i půl hodiny a já jí při tom budu zpívat písničky. Když jde s manželem, ví, že to bude mít akčnější, a když jde s námi oběma, neustále poslouchá moje: Pozor, nechoď tam!

Související články

Další články