Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Miluno, pojď sem, tos neviděl: Žena z Lužic natočila běsnící tornádo

Záběry z hrůzného videa.
Zdroj: Policie ČR / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií

Policie na svém Twitteru zveřejnila video tornáda, které jí poskytla rodina z přírodní katastrofou těžce zasažených moravských Lužic. Žena natočila video apokalypsy, aniž by mohla tušit, jak strašlivé následky si běsnící tornádo vyžádá... 

"Neuvěřitelně autentické video z Lužic. Naší hlídce ho dnes přinesl jeden z místních obyvatel s opravdu pevnými nervy. Díky za něj, Radovane, jste statečný muž," uvedla Policie ČR na svém Twitteru s tím, že lidé, kteří si neobyčejně silnou bouřku natáčeli, nemohli tušit, že se jedná o ničivé torádo, které v důsledku smete pětadvacet kilometrů dlouhý a půl kilometru široký pás Moravy.

"Ty vole, to jde sem, to možná jsme i bez střechy," komentuje žena. "To je normální tornádo. Miluno, pojď sem, tos neviděl, jak ty věci lítaj, dívej," hlásí otřeseně. "S tím nic neuděláme, hlavně tam nechoď," říká její partner pragmaticky...

Policie zároveň odkázala na cenné rady geologa Petra Brože, co v případě blížícího se tornáda dělat a nedělat.

"Pokud možno, uhnout mu z cesty. Ideálně kolmo na směr jeho pohybu. Co dělat, když uhnout nemůžu? Ideální je utéct do sklepa. Pokud nemáte sklep, běžte do přízemí do místnosti bez oken (např. koupelna, WC)," popisuje Brož s tím, že venku se neschováte. 

"Pro běsnící vír jste příliš malá váha. Když snadno pohází po ulici SUVéčka, vás přesune jako nic. Navíc vír sebou nese obrovské množství trosek. Ty se pohybují rychlostí přes 200 km/h... dost rychle na to, aby vámi prošly," varuje.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy