Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Milujete vonné svíčky, oleje a tyčinky? Tohle je 8 zajímavostí ze světa aromaterapie!

Milujete vonné svíčky, oleje a tyčinky? Tohle je 8 zajímavostí ze světa aromaterapie!
Zdroj: archiv
Už jen fakt, že člověk dokáže rozeznat mnohonásobně více vůní než zvuků, dokládá, že aromaterapie by neměla být opomíjena ani v léčitelství, ani v našem každodenním životě.

Vůně nás obklopují a pronásledují celý život Působí na nás libě, nelibě a dokáží ovlivnit i naši psychiku.

Kostely bývají vykuřovány kadidlem, na Vánoce se pálí vonná purpura a františek, k provonění místností se užívají vonné tyčinky a svíčky, v sauně nebo wellness centrech jsou cítit esenciální oleje.

Tohle je 8 zajímavostí o terapii vůní.

1) Aromaterapie byla součástí už staré egyptské kultury. A to již zhruba patnáct set let před naším letopočtem.

2) Vonné oleje můžete využívat několika způsoby, všechny jsou oblíbené, záleží na tom, co vám bude vyhovovat nejlépe. Patří sem masáže, inhalace nebo koupele.

3) Vůně levandule uklidňuje, je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, snižuje krevní tlak, má hojivé účinky a je účinná i proti molům.

4) Citrusová vůně má osvěžující účinky, pomáhá při duševní námaze, při bolestech hlavy, má antiseptické účinky, přináší úlevu při dýchacích obtížích, je příznivá pro pleť a povzbuzuje trávení.

5) Pokud do aromalampy přidáte meduňkový olej, očekávejte příznivé působení při migréně, léčbě nespavosti, dává úlevu při menstruačních bolestech a pomáhá k snížení krevního tlaku.

6) Vůně máty peprné zmírňuje dýchací obtíže, povzbuzuje žaludeční činnost, zmírňuje nevolnost, tiší bolesti, povzbuzuje při únavě a je taktéž vhodná do koupelí.

7) Heřmánkový odér má silné protizánětlivé účinky, dobře působí na trávení, proti plynatosti, snižuje teplotu, uklidňuje, je vhodný na revmatismus i ke zvýšení obranyschopnosti organismu.

8) Váš domov bude mnohem příjemnějším místem k životu, když do něj pustíte některé z bylinkových aromat...

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy