Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Milujete pikniky? Zapojte se do soutěže a vyhrajte v Coke aplikaci skvělé ceny!

Milujete pikniky? Zapojte se do soutěže a vyhrajte v Coke aplikaci skvělé ceny!
Zdroj: Coca‑Cola

Ačkoliv se může zdát, že pikniky jsou trendem posledních let, není tomu tak. Jejich historie sahá až do období středověku, kdy se našemu pojetí pikniků asi nejvíce blížily různé lovecké přestávky k občerstvení. Jak to máme dnes my? 


Jídelníček znaveného lovce se většinou skládal ze studeného kuřete, bílého chleba a kusu švýcarského tvrdého sýra nebo rokfóru. Jako nápoj se doporučovalo bílé víno. Sluhové pak mohli své pány ještě osvěžit podáváním ananasové a jahodové šťávy uchovávané v kožených vacích naplněných ledem. V dnešní době si lidé z nealkoholických nápojů na piknik berou nejčastěji vodu, která je první volbou pro čtvrtinu dotázaných realizovaného průzkumu společnosti Coca-Cola, hned v závěsu jsou sycené nealkoholické nápoje, jako je právě Coca-Cola, Fanta nebo Sprite – každou z těchto variant preferuje zhruba pětina lidí.

Láska k přírodě a jídlu v 19. století

Piknik jako součást výletů do přírody vykročil na svou triumfální cestu zhruba v polovině devatenáctého století. U pikniků můžeme sledovat zajímavé prolínání požitků z přírody a jídla. Zaslíbenou zemí pikniků se v této době stala nejen Francie, ale také Velká Británie. Podle tehdejší anglické kuchařky měl piknik pro 40 osob ideálně obsahovat roastbeef, skopové maso, šunku, vepřový jazyk, holuby, slepice, humry, telecí hlavu, cheesecake, slazené ovoce, švestkový pudink, sušenky a jiné pochutiny. Jen nápojů mělo být celkem 122 lahví.

Piknik na český způsob a soutěž o skvělé ceny

Češi dávali dlouhá léta přednost grilovaní na chatách či chalupách. V posledních letech se ovšem této formě stolování začíná dařit i u nás. Překvapivě málo milovníků pikniku si jídlo a pití pro tuto příležitost objednává z restaurace, nebo ho koupí cestou v obchodě – takovou variantu volí jen 7 % Slováků a 10 % Čechů. Naprostá většina naopak sází na vlastnoruční přípravu pokrmů. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv způsob stolování, tak k letnímu setkání a skvělému jídlu neodmyslitelně patří osvěžující Coca-Cola, která letos přináší navíc možnost vyhrát zajímavé ceny. Jak to funguje? Je to jednoduché. Kup jakýkoliv nápoj Coca-Cola, naskenuj QR kód na etiketě a hraj v Coke aplikaci!

Milujete pikniky? Zapojte se do soutěže a vyhrajte v Coke aplikaci skvělé ceny!


Výhry v podobě houpací sítě, přenosných repráků či plážových dek ti přinesou tu pravou letní pohodu. Na piknik budeš moci vyrazit se stylovým piknikovým košem a pokud se na tebe usměje štěstí, můžeš si nápoj Coca-Cola vychutnat na těch nejkouzelnějších místech v Česku. Hlavní výhrou je totiž poukaz od Amazing Places. Soutěžit můžeš po celé léto až do 31.8. Více informací na https://www.coca-cola-souteze.cz/.

Milujete pikniky? Zapojte se do soutěže a vyhrajte v Coke aplikaci skvělé ceny!Související články

Další články

Nejnovější kauzy