Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Milujete motivační příběhy? Tahle Češka si svým dramatickým příběhem získala celý Facebook!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
Když vám není úplně do zpěvu, není nad to si přečíst příběh někoho, kdo si také sáhl na samé dno a dokázal se z toho vyhrabat. Motivaci v životě potřebujeme a jsou lidé, kteří dokážou inspirovat ostatní. Taková je i bikiny fitnesska Adenike Endtová, která prožila děsivou nehodu, která změnila celý její život i vnímání. O svůj příběh se podělila na FB a dočkala se velké pozitivní odezvy a souhlasných názorů. Dokázala nakopnout desítky lidí a zlepšit jim den. Co sympatická černovláska napsala?

"Dneska bych chtěla dát trochu jiný příspěvek, protože právě tenhle den si uvědomuju každý rok už 9 let. Stala se mi nehoda, při které jsem měla být na místě mrtvá... Přiškrtila jsem se šálou na motokáře. Nebudu vypisovat, jak strašný to bylo, i pro moji rodinu, a jaký následky si dodnes nesu, chtěla bych poukázat na to, kde jsem měla být a kde ve skutečnosti jsem," začíná mladá žena svůj příběh

"Každý den v nemocnici za mnou chodili doktoři a říkali mi, že už nikdy nebudu mluvit - uh, nepamatuju si ani jeden moment, kdy bych si to připustila nebo si jen představila život ve znakové řeči, kterou mě tam už chtěli učit. Vyháněla jsem návštěvy, abych mohla trénovat - "křičela" jsem. Dlouho vycházelo jenom chroptění, ale protože hlasivka je sval, tak asi po třech měsících se jedna vzpamatovala a zazněla slabá hláska. Pamatuju si to jako včera, jak byli doktoři překvapení a rodiče dojatí."

"Měla jsem se utápět v sebelítosti nebo dělat všechno pro to, abych byla co nejvíc v pořádku? Tak to je snad jasný, ne? Ne, není. Nevím, jak vám to teď bude znít, ale moc dobře si uvědomuju svoji pevnou vůli a hrozně mě mrzí, když vidím, že někdo tu vůli nemá, ale víte, co vám řeknu? Stejně jako se dá vytrénovat hlasivka, tak se dá posílit vůle!" tvrdí Adenike.

"Odborníci mi tvrdili, že to nejde. Rozumíte mi? Všechno jde, když se chce! A není to o zázraku, je to o tom, jak moc to chcete. Já neměla na výběr, chtěla jsem/věděla jsem, že mluvit budu! Vím, jaký je chtít na 100 %, proto jsem taky zhubla a dokázala všechno v bikiny fitness, zvedla se po tom, co se mi stalo v minulým roce."

"Vím, že když budete chtít, tak zvládnete všechno tak to prostě na tom světě chodí," uzavírá křehká a zároveň velmi silná žena svůj dramatický příběh.

Související články

Další články