Australští turisté údajně nevědomky jedli psí maso během své dovolené na Bali. Skupina Animals Australia tak otevřela vyšetřování a soustředí se na černý trh s masem na Bali.

Turisté si prý maso mohli volně koupit na ulici pod dojmem, že si kupují tzv. kuřecí satay – jídlo podobné špízu. „Turisté mohou jít po ulici a vidět několik stánků prodávajících satay, ale neuvědomují si, že písmena RW, která visí nad stánkem, značí to, že se tam servíruje psí maso,“ řekla vedoucí kampaně Animals Australia Lyn White pro ABC.

Objevují se také zprávy o otráveném jídle. Konzumace takového otráveného psího masa může přivodit problémy s dýcháním či poškodit vaše orgány.

Turisté se ptali jednoho z obchodníků, zdali je to kuřecí, nebo psí maso. Odpověděl, že psí maso nemá. Později byl tento obchodník viděn, jak zpracovává psí maso.

Jeden z vyšetřovatelů se snažil dokonce proniknout do gangu, který údajně loví psi a obchoduje pak s jejich masem. Tento vyšetřovatel potvrdil, že byl svědkem brutálních způsobů tohoto gangu. Na internetu se také objevilo několik fotek a videí, na kterých jsou psi stříleni a poté dáni do pytlů. Pak jsou staženi z kůže a naporcováni.

Psí maso je na Bali nelegální.