Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Milujete koktejly? Whisky Expert vám ukáže něco, co musíte ochutnat!

Milovníci koktejlů pozor! V dnešním díle vás Whisky Expert vezme do jednoho z nejlepších barů v Evropě a to konkrétně do Black Angels na Staroměstském náměstí v Praze, kde nám místní barman ukáže jak připravit vynikající koktejly z whisky. Můžete se těšit na legendární koktejly jako Smokie Nail, Paper Plane nebo Old Fashion.

V minulé díle jste se mohli dozvědět základní informace o whisky Kdy vznikla, jak vznikla a proč se pije. Pořad Whisky Expert rozhodně nezůstává pouze u obecné historie, ale pod taktovou Routa jde do hloubky a o whisky prozrazuje vše, co jste si kdy přáli vědět. Jelikož je Václav Rout odborní na slovo vzatý, dozvíte se od něj velkou spoustu zajímavostí i o alkoholu obecně.

„První písemná zmínka o destilaci pochází z pera arabských učenců z Blízkého východu z 9. století našeho letopočtu. Do Evropy se to dostalo přes Středomoří, a tak nejstarší zmínka o destilaci alkoholu v Evropě pochází z lékařské školy v Salermu. Odsud se rozšířila po celé Evropě, původně sloužila především klášterům," říká Václav Rout, tuzemský odborník na whisky.

A jak jde vlastně dohromady whisky a koktejly? Na to se podívejte v nejnovějším videu.

Související články

Další články