Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Milovníci čokolády zuří! Mars následuje Toblerone a zmenšuje svoji hmotnost

Je to podvod na milovníky čokolády?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Výrobce čokolády Mars se rozhodl, že půjde ve šlépějích Toblerone a zeštíhlí naši oblíbenou pochoutku. Aniž by zákazníky informoval, snížil hmotnost balení medových kuliček v mléčné čokoládě Maltesers.

Milovníci čokolády zuří! Nedávno firma Mondenez International zmenšila tvar a hmotnost u oblíbené čokolády Toblerone tím, že zvětšila mezery mezi čokoládovými trojúhelníčky. Firma se brání zdražováním surovin, a tak prý neměli jiného zbytí.

Zmenšování čokolády teď zasáhlo i milovníky čokoládových kuliček Maltesers. Firma Mars zmenšila hmotnost pochoutky ze 121 gramů na 103 gramy, tedy o 15 procent. Informoval o tom deník The Independent.

Mars si údajně musel vybrat mezi snížením hmotnosti nebo zvýšením ceny. „Podobně jako ostatní výrobci čokolády vnímáme růst cen surovin. Přestože se snažíme tyto tlaky vstřebávat co nejvíce, občas musíme přistoupit k těžkému rozhodnutí a snížit velikost některých produktů, aby si je naši zákazníci nadále mohli dovolit,“ zaznělo v tiskovém prohlášení.

Hmotnost se změnila také u balení čokoládových bonbonů Galaxy Counters ze 126 gramů na 112 gramů. Cena zůstala stejná.

Index mléčné čokolády analytické společnosti Mintec ukazuje, že výrobci čokolády jsou pod velkým cenovým tlakem. Index, který zahrnuje ceny kakaového másla, prášku, syrovátky, cukru a sušeného plnotučného mléka, letos narostl o 30 procent. Takže jsou výrobci čokolád pod velkým cenovým tlakem. Výrobci, kteří museli redukovat hmotnost u svých čokolád, odmítají, že je to kvůli Brexitu.

O zmenšení tvaru a hmotnosti Toblerone jsme informovali ZDE.

Související články

Další články